100+ Assamese World Environment Day Wishes, Quotes | বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা

Assamese World Environment Day Wishes

Happy World Environment Day is celebrated on 5th June every year. This is the day when events are organized across the globe in order to raise awareness about the environment and get the attention of the political bodies and initiate public action to protect nature and planet Earth. This day is run by UNEP. You must send beautiful World Environment quotes and World Environment Day wishes, messages, and captions in Assamese to your near and dear ones and to your professional associates on this day which aims to make Earth a better place to live.

Assamese World Environment Day Wishes

Assamese World Environment Day Quotes

সমগ্ৰ বিশ্বতে ৫ জুন তাৰিখটো বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস হিচাপে পালন কৰা হয়। বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস হৈছে পৰিৱেশ সুৰক্ষা আৰু সংৰক্ষণৰ বাবে সজাগতা বৃদ্ধি আৰু পদক্ষেপৰ প্ৰচাৰৰ বাবে ৫ জুনত উদযাপন কৰা এক বাৰ্ষিক অনুষ্ঠান। ই ব্যক্তি, সম্প্ৰদায় আৰু সংগঠনবোৰৰ বাবে একত্ৰিত হোৱা আৰু জলবায়ু পৰিৱৰ্তন, বনধ্বংস, প্ৰদূষণ, আৰু জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ ক্ষতিৰ দৰে পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাবোৰ সমাধান কৰাৰ বাবে এক বিশ্বব্যাপী মঞ্চ হিচাপে কাম কৰে। বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে লোকসকলক তেওঁলোকৰ পাৰিপাৰ্শ্বিক প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ দৈনন্দিন জীৱনত বহনক্ষম পদ্ধতিৰ প্ৰচাৰ কৰিবলৈ ইতিবাচক পদক্ষেপ ল’বলৈ উৎসাহিত কৰে।

এইদিনটো এক স্বাস্থ্যকৰ পৰিৱেশৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত প্ৰতিফলিত কৰাৰ আৰু এক সেউজীয়া আৰু অধিক বহনক্ষম ভৱিষ্যতৰ দিশত সামূহিক প্ৰচেষ্টাক অনুপ্ৰাণিত কৰাৰ দিন।বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস আমাৰ সমাজৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো ই পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাবোৰৰ বিষয়ে সজাগতা বৃদ্ধি কৰে আৰু তেওঁলোকৰ সমাধানৰ দিশত পদক্ষেপ লোৱাত সহায় কৰে। ই ব্যক্তি, সম্প্ৰদায়, সংগঠন আৰু চৰকাৰক জলবায়ু পৰিৱৰ্তন, বনধ্বংস, প্ৰদূষণ, আৰু জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ ক্ষতিৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ পাৰিপাৰ্শ্বিক প্ৰত্যাহ্বানৰ মোকাবিলা কৰাত নিয়োজিত কৰাৰ বাবে এক বিশ্বব্যাপী মঞ্চ হিচাপে কাম কৰে।

Read Also: 100+ Assamese Anti Tobacco Day Quotes, Wishes, Status | বিশ্ব ধঁপাত নিষিদ্ধ দিন

এই বিষয়বোৰৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি, বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে লোকসকলক তেওঁলোকৰ নিজৰ পাৰিপাৰ্শ্বিক প্ৰভাৱৰ ওপৰত প্ৰতিফলিত হ’বলৈ উৎসাহিত কৰে আৰু তেওঁলোকক বহনক্ষম পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে। ই বৰ্তমান আৰু ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে গ্ৰহটো সুৰক্ষিত আৰু সংৰক্ষণ ৰখাৰ বাবে সকলো স্তৰত সহযোগিতা আৰু সংগ্ৰাম বৃদ্ধি কৰে।

এক উন্নত ভৱিষ্যতৰ বাবে আমাৰ শুভেচ্ছা ব্যক্ত কৰাৰ বাবে বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস এক গুৰুত্বপূৰ্ণ উপলক্ষ। আমি আমাৰ প্ৰবন্ধত বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ উপলক্ষে ভিন্ন ধৰণৰ অনুপ্ৰেৰণা মূলক শুভেচ্ছা সন্নিৱিষ্ট কৰিছোঁ যি সমূহ আপুনি SMS ৰ  জৰিয়তে ভাগ বতৰা কৰিব পাৰিব আৰু আপোনাৰ যিকোনো সামাজিক মাধ্যমত share কৰিব পাৰিব। আশা কৰোঁ আমাৰ প্ৰবন্ধয়ে আপোনালোকৰ মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

Assamese World Environment Day Wishes

Assamese World Environment Day Wishes for Students 

  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমাৰ সুন্দৰ গ্ৰহটো সুৰক্ষিত আৰু সংৰক্ষণ কৰিবলৈ হাত মিলাওঁ আহক।
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক সেউজীয়া আৰু বহনক্ষম বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আপোনাক পৰিৱেশৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাবলৈ আৰু এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি তুলিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমাৰ প্ৰাকৃতিক সম্পদবোৰ সংৰক্ষণ আৰু লালন কৰাৰ বাবে প্ৰতিদিনে এটা সুযোগ কৰোঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, আহক সজাগতা বৃদ্ধি কৰোঁ আৰু এক সেউজীয়া আৰু পৰিষ্কাৰ গ্ৰহৰ বাবে পদক্ষেপ লওঁ আহক।
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক পৰিৱেশ-অনুকূল বিকল্প আৰু বহনক্ষম পদ্ধতিৰে পৰিপূৰ্ণ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! একেলগে, আমি আমাৰ চাৰিওফালৰ পৃথিৱীত এক পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰোঁ।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্য সংৰক্ষণৰ বাবে স্মাৰক হওঁক।
  • গছ ৰোপণ কৰি, আৱৰ্জনা হ্ৰাস কৰি, আৰু এক বহনক্ষম জীৱনশৈলী গ্ৰহণ কৰি বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উদযাপন কৰোঁ আহক।
happy environment day
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমাৰ গ্ৰহটোক সুৰক্ষা দিওঁ যেনেকৈ আমাৰ ভৱিষ্যত ইয়াৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।
  • এই বিশেষ দিনটোত, পৰিৱেশৰ দায়িত্ব লোৱাত প্ৰতিশ্ৰুতি দিওঁ আৰু কাইলৈ পৃথিৱী খন সেউজীয়াৰ কৰাৰ দিশত কাম কৰোঁ আহক।
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক প্ৰকৃতিৰ প্ৰতি প্ৰশংসা আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিৰে পৰিপূৰ্ণ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমাৰ কাম আৰু পৰিৱেশৰ ওপৰত সেইবোৰৰ প্ৰভাৱৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আপোনাক এক বহনক্ষম ভৱিষ্যতৰ দিশত সৰু সৰু পদক্ষেপ ল’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক।
  • আহক সজাগতা বিয়পাই আৰু পৰিৱেশ-অনুকূল পদ্ধতিৰ প্ৰচাৰ কৰি বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উদযাপন কৰোঁ আহক।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! একেলগে, আমি এনে এখন পৃথিৱী সৃষ্টি কৰিব পাৰোঁ য’ত প্ৰকৃতি আৰু মানুহ একেলগে থাকে।
  • আজিৰ দিনটোত, জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত চিন্তা কৰোঁ আহক আৰু ইয়াৰ সুৰক্ষাৰ দিশত কাম কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
Assamese World Environment Day Wishes
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক প্ৰকৃতিৰ সৈতে গভীৰ সম্পৰ্ক আৰু ইয়াক সুৰক্ষিত কৰাৰ আকাংক্ষাৰে ভৰা বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আহক নৱীকৰণযোগ্য শক্তিৰ উৎসবোৰ আকৰ্ষণ কৰোঁ আৰু আমাৰ চাৰিফালে গছ ৰোপণ কৰোঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আপোনাক পৰিৱেশ-সচেতন অভ্যাস গ্ৰহণ কৰিবলৈ আৰু পৰিৱৰ্তনৰ বাবে অনুঘটক হ’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক।
  • আমাৰ ব্যৱহাৰৰ প্ৰতি সতৰ্ক হৈ আৰু বহনক্ষম জীৱনযাপনৰ প্ৰচাৰ কৰি প্ৰতিদিনে পৃথিৱী দিৱস তৈয়াৰ কৰোঁ আহক।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! এক অধিক বহনক্ষম পৃথিৱী গঢ়ি বলৈ আমি নিজকে আৰু আনক পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাৰ বিষয়ে শিক্ষিত কৰোঁ আহক।
  • এই বিশেষ দিনটোত, প্ৰদূষণ হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু আমাৰ গ্ৰহটোৰ প্ৰাকৃতিক সৌন্দৰ্য সংৰক্ষণ কৰিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হওঁ আহক।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক পৰিৱেশৰ সক্ৰিয়তা আৰু সংৰক্ষণৰ আগ্ৰহেৰে পৰিপূৰ্ণ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।
happy environment day
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আহক আমি আনক আমাৰ কাৰ্য্য আৰু শব্দৰ জৰিয়তে আমাৰ গ্ৰহটো সুৰক্ষিত কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰোঁ।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আপোনাক প্ৰকৃতিৰ আশ্চৰ্যবোৰ অন্বেষণ আৰু প্ৰশংসা কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰক।
  • আহক আমাৰ চাৰিওফালৰ পৰিৱেশ প্ৰতিপালন কৰি আৰু আমাৰ পৰিৱেশ তন্ত্ৰত ভাৰসাম্য পুনৰুদ্ধাৰ কৰি বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উদযাপন কৰোঁ আহক।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! মনত ৰাখিব লাগে যে সংৰক্ষণৰ প্ৰতি কৰা প্ৰতিটো সৰু প্ৰচেষ্টা গুৰুত্বপূৰ্ণ।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!এই দিনটোত, আমি বিশ্বৰ নাগৰিক হিচাপে একত্ৰিত হওঁ আৰু এক বহনক্ষম আৰু স্থিতিস্থাপক বিশ্ব গঢ়ি তোলাৰ চেষ্টা কৰোঁ আহক।
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক আশা, অনুপ্ৰেৰণা আৰু ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ সংকল্পৰে ভৰা বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।

Read Also: 300+ Top Assamese Sad Quotes, Status, Captions, Sayeri | অসমীয়া দুখৰ বাণী

Assamese World Environment Day Wishes

World Environment Day wishes in Assamese for Society 

  • আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আৰু এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি বলৈ একেলগে আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আমাক সকলোকে এনে পদক্ষেপ ল’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক যিয়ে আমাৰ গ্ৰহটোক লাভান্বিত কৰে আৰু প্ৰকৃতিৰ সৈতে সমন্বয় বৃদ্ধি কৰে।
  • এই বিশেষ দিনটোত, আমাৰ প্ৰাকৃতিক সম্পদ সংৰক্ষণ আৰু আমাৰ গ্ৰহটোৰ সৌন্দৰ্য সংৰক্ষণ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিওঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • সকলোকে সেউজীয়া আৰু পৰিৱেশ-অনুকূল বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো। প্ৰতিদিনে এজোপাকৈ গছ ৰোপন কৰাৰ দায়িত্ব লওঁ আহক।
  • আজি পৰিৱেশ সুৰক্ষাৰ বাবে আমাৰ প্ৰচেষ্টাই কাইলৈ এক উন্নত আৰু উজ্জ্বল লৈ যাওঁক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আহক প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্য উদযাপন কৰোঁ আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ দিশত কাম কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • যে আমাৰ গ্ৰহটো এক মূল্যৱান উপহাৰ, আৰু ইয়াক সুৰক্ষিত আৰু প্ৰতিপালন কৰাটো আমাৰ দায়িত্ব। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আহক বহনক্ষম বাছনি কৰোঁ আহক আৰু এক সেউজীয়া ভৱিষ্যতৰ বাবে পৰিৱেশ-অনুকূল পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰোঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সকলোৱে নিজ নিজ ভূমিকা পালন কৰাৰ বাবে পদক্ষেপ লোৱাৰ আহ্বান হওঁক।
  • আহক সজাগতা বৃদ্ধি কৰোঁ আৰু আনসকলক এক বহনক্ষম আৰু সমৃদ্ধ গ্ৰহ সৃষ্টিত আমাৰ সৈতে যোগ দিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আজিৰ দিনটো সৰু সৰু পৰিৱৰ্তন কৰা আৰম্ভ কৰাৰ বাবে উপযুক্ত দিন যি আমাৰ পৰিৱেশত ডাঙৰ প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
happy environment day
  • প্ৰকৃতিৰ প্ৰতি প্ৰশংসা আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিৰে পৰিপূৰ্ণ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।
  • জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আৰু এক সেউজীয়া, স্বাস্থ্যৱান পৃথিৱী গঢ়ি তুলিবলৈ একেলগে কাম কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আহক আমি আমাৰ গ্ৰহটোক লালন কৰোঁ আৰু ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে এক ইতিবাচক উত্তৰাধিকাৰ এৰি যাবলৈ চেষ্টা কৰোঁ আহক।
  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুক্ষণে আমাক প্ৰকৃতিৰ সৈতে সামঞ্জস্য ৰাখি জীয়াই থাকিবলৈ আৰু আমাৰ ভঙ্গুৰ পৰিস্থিতিতন্ত্ৰক সুৰক্ষিত কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • আহক প্ৰতিটো পদক্ষেপঅধিক বহনক্ষম ভৱিষ্যতৰ দিশত গণনা কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আজি আৰু প্ৰতিদিনে, আমাৰ কাম আৰু পৰিৱেশৰ ওপৰত সেইবোৰৰ প্ৰভাৱৰ বিষয়ে সতৰ্ক হওঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! পৰিৱেশ সংৰক্ষণৰ গুৰুত্বৰ বিষয়ে নিজকে আৰু আনক শিক্ষিত কৰোঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, আমি এনে এখন পৃথিৱী গঢ়ি বলৈ একত্ৰিত হওঁ আহক য’ত প্ৰতিটো জীৱ-জন্তুৰ বিকাশ হ’ব পাৰে।
  • প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্যই আমাক আমাৰ পৰিৱেশৰ ভাল যত্ন ল’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আহক পৃথিৱীত জীৱনৰ বৈচিত্ৰ্য উদযাপন কৰোঁ আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ দিশত কাম কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আহক আমি বহনক্ষম বাছনিক আমাৰ দৈনন্দিন জীৱনৰ এটা অংশ কৰি লওঁ আৰু আনকো তেনে কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰোঁ আহক।
  • আজিৰ দিনটো তৎক্ষণাৎ এটা স্মাৰক যে আমি সকলোৱে প্ৰকৃতিৰ সৈতে আন্তঃসংযোগিত, আৰু আমাৰ কাৰ্য্যৰ পৰিণাম আছে। আহক ইতিবাচক বাছনি কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আমাৰ প্ৰত্যেকৰ ভিতৰত পৰিৱেশৰ পৰিচালনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ প্ৰজ্বলিত কৰক।
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! পৰিৱেশগত প্ৰত্যাহ্বানৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ আৰু এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি তুলিবলৈ এখন সমাজ হিচাপে একত্ৰিত হওঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ গুৰুত্ব কৰো আৰু আমাৰ গ্ৰহটোৰ সমৃদ্ধ পাৰিপাৰ্শ্বিক ঐতিহ্য সুৰক্ষিত কৰোঁ আহক।
  • আৱৰ্জনা হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আহক হ্ৰাস, পুনৰ ব্যৱহাৰ আৰু পুনৰব্যৱহাৰ কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আজিৰ দিনটো প্ৰকৃতিৰ সৈতে আমাৰ সম্পৰ্কৰ ওপৰত প্ৰতিফলিত কৰিবলৈ আৰু অধিক বহনক্ষম সহাবস্থানৰ বাবে চেষ্টা কৰাৰ দিন। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমি পৃথিৱীত চাব বিচৰা পৰিৱৰ্তন টো হওঁ আহক আৰু এক পৰিষ্কাৰ, সেউজীয়া ভৱিষ্যতৰ দিশত কাম কৰোঁ আহক।
  • সকলোকে আশা, অনুপ্ৰেৰণা আৰু পৰিৱেশ সংৰক্ষণৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিৰে ভৰা বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।

Read Also: 200+ Top Assamese Love Quotes, Status, Captions

Assamese World Environment Day Wishes

Best Assamese inspirational World Environment Day Wishes 

  • আহক হাত মিলাই কাইলৈ এখন সেউজীয়া পৃথিৱী সৃষ্টি কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আমি সংৰক্ষণ আৰু স্থিৰতাৰ দিশত লোৱা প্ৰতিটো পদক্ষেপ আমাৰ সুন্দৰ গ্ৰহটোৰ প্ৰতি প্ৰেম আৰু সন্মানৰ দ্বাৰা নিৰ্দেশিত হওঁক। শুভ পৰিৱেশ দিৱস!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, মনত ৰাখিব লাগে যে সৰু সৰু কামবোৰে আটাইতকৈ ডাঙৰ পাৰ্থক্য আনিব পাৰে। আমি একেলগে আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষিত আৰু সংৰক্ষণ কৰিব পাৰোঁ।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • প্ৰকৃতিৰ আশ্চৰ্যৰ বাবে প্ৰশংসা আৰু সেইবোৰ সংৰক্ষণৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধাৰে ভৰা দিনটোৰ আপোনাক শুভেচ্ছা জনাইছো। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আজি, আহক আমি আমাৰ গ্ৰহটোৰ সৌন্দৰ্য উদযাপন কৰোঁ আৰু পৰিৱেশৰ নষ্ট কৰা আৱৰ্জনা সমূহ হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি লওঁ আহক। শুভ পৰিৱেশ দিৱস!”
  • যেতিয়া আমি বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উদযাপন কৰোঁ, আহক আমি ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে এক স্বাস্থ্যৱান আৰু পৰিষ্কাৰ পৃথিৱীৰ উত্তৰাধিকাৰী এৰি যাবলৈ চেষ্টা কৰোঁ আহক।
  • এই বিশেষ দিনটোত, আহক সজাগতা বৃদ্ধি কৰোঁ, বহনক্ষম পদ্ধতিৰ প্ৰচাৰ কৰোঁ, আৰু আনসকলক আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • পৃথিৱী হৈছে আমাৰ ঘৰ, আৰু ইয়াৰ যত্ন লোৱাটো আমাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা! আহক আমি প্ৰকৃতিৰ উপহাৰবোৰৰ প্ৰশংসা কৰোঁ আৰু সেইবোৰ কঢ়িয়াই আনিবলৈ একেলগে কাম কৰোঁ আহক।
  • আজি ৰৈ গৈছে যে আমাৰ আজিৰ কাৰ্য্যই কাইলৈৰ পৃথিৱীখন কঢ়িয়াই আনে। আহক আমি প্ৰতিটো পচন্দ গণনা কৰোঁ আৰু পৰিৱেশৰ ওপৰত আমাৰ প্ৰভাৱৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওঁ।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আমাৰ প্ৰত্যেকৰে মাজত পৰিৱেশ চেতনা জাগ্ৰত কৰক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • শুভ পৰিৱেশ দিৱস! আহক আমি সামূহিক কাৰ্য্যৰ শক্তিক আকৰ্ষণ কৰোঁ আৰু আমাৰ পৰিৱেশৰ ওপৰত স্থায়ী প্ৰভাৱ পেলাওঁ।“
  • প্ৰকৃতিৰ প্ৰতি সৰু সৰু দয়াৰ কাৰ্য্যই ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনৰ এক প্ৰভাৱ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আহক আমি পৰিৱেশৰ সজাগতাৰ দায়িত্ব পালন কৰি বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উদযাপন কৰোঁ আহক।
  • এই বিশেষ দিনৰ উপলক্ষে, পৰিৱেশ সুৰক্ষিত কৰা, সম্পদ সংৰক্ষণ আৰু এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি তোলাৰ বাবে আমাৰ প্ৰচেষ্টাত একত্ৰিত হওঁ আহক।“
  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা! একেলগে, সকলো জীৱৰ বাবে এক সেউজীয়া, পৰিষ্কাৰ আৰু স্বাস্থ্যকৰ পৃথিৱী গঢ়ি তুলিম।
  • আমি ৰোপণ কৰা প্ৰতিটো গছ, আমি হ্ৰাস কৰা প্ৰতিটো আৱৰ্জনা আৰু স্থিৰতাৰ দিশত প্ৰতিটো পদক্ষেপে আমাক এক উজ্জ্বল ভৱিষ্যতৰ ওচৰলৈ লৈ আহে। শুভ পৰিৱেশ দিৱস!
  • আহক আমি দৈনন্দিন এজোপাকৈ গছ ৰোপন কৰি আৰু আমাৰ গ্ৰহটো সুৰক্ষা কৰোঁ। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আজি, প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্য আৰু ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিবলৈ দায়িত্ব  লওঁ। শুভ পৰিৱেশ দিৱস!”
  • প্ৰকৃতিৰ আশীৰ্বাদ আৰু তেওঁলোকক সুৰক্ষা দিয়াৰ সংকল্পৰ বাবে কৃতজ্ঞতাৰে পৰিপূৰ্ণ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো।
  • শুভ পৰিৱেশ দিৱস! আহক পৃথিৱীত জীৱনৰ অবিশ্বাস্য বৈচিত্ৰ্য উদযাপন কৰোঁ আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হওঁ।
  • আমাৰ গ্ৰহটো এক মূল্যৱান উপহাৰ। এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, ইয়াক সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আৰু সকলোৰে বাবে এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত নিশ্চিত কৰাৰ প্ৰতিজ্ঞা কৰোঁ আহক।“
  • আহক আমি আমাৰ পৰিৱেশৰ অভিভাৱক হিচাপে থিয় হওঁ, ইয়াক মৰম আৰু সন্মানৰ সৈতে লালন-পালন কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!”
  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ উপলক্ষে আমি পৰিৱেশ সংৰক্ষণ আৰু বহনক্ষম পদ্ধতিৰ প্ৰচাৰৰ ক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় হ’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • এই বিশেষ দিনটোত, সকলো জীৱৰ আন্তঃসংযোগৰ প্ৰশংসা কৰোঁ আহক আৰু প্ৰকৃতিৰ সৈতে এক সুসংগত  দিশত কাম কৰোঁ আহক।“
  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমি মনত ৰাখিম যে প্ৰতিটো ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন, যিমানেই সৰু নহওঁক কিয়, এক স্বাস্থ্যৱান গ্ৰহলৈ অৰিহণা যোগায়।“
  • আজি, আমাৰ পাৰিপাৰ্শ্বিক পদচিহ্ন হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু পৰিৱেশৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাবলৈ এক সচেতন বাছনি কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আমাক সোঁৱৰাই দিছে যে পাৰ্থক্য আনিবলৈ শক্তি আমাৰ হাতত আছে। আহক আমি বুদ্ধিমত্তাৰে বাছনি কৰোঁ আৰু দায়িত্বশীলতাৰে কাম কৰোঁ আহক।
  • শুভ পৰিৱেশ দিৱস! আহক আমি আমাৰ সম্প্ৰদায়বোৰত পৰিৱেশগত দায়বদ্ধতাৰ অনুভূতি বৃদ্ধি কৰোঁ আৰু আনসকলক এই উদ্দেশ্যত যোগদান কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰোঁ আহক।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে পৃথিৱী আৰু ইয়াৰ প্ৰাকৃতিক আশ্চৰ্যৰ যত্ন লোৱাৰ বাবে আমাৰ ভিতৰৰ এক আগ্ৰহ জাগ্ৰত কৰোঁ। আহক আমি বহনক্ষম বাছনি কৰোঁ আৰু এক সেউজীয়া ভৱিষ্যত সৃষ্টি কৰোঁ আহক।“
  • এই বিশেষ দিনটোত, মনত ৰাখিব লাগে যে প্ৰতিটো সৰু কাৰ্যই গুৰুত্বপূৰ্ণ। গছ ৰোপণ কৰক, আৱৰ্জনা হ্ৰাস কৰক, আৰু আনক যোগদান কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!

Read Also: Best World Environment Day Wishes – Wishes, Status, Messages

Assamese World Environment Day Wishes

Assamese Motivational Words Environment Day Wishes 

  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত আমাৰ পৰিৱেশ সকলোৱে একত্ৰিত হয় সুৰক্ষিত কৰোঁ আহক!
  • আজি দিনটো এটা স্মাৰক যে আমাৰ পৃথিৱীত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলোৱাৰ ক্ষমতা আছে। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • আমি সকলোৱে এক সেউজীয়া আৰু বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি তুলিবলৈ একেলগে কাম কৰোঁ।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, আমাৰ আৱৰ্জনা হ্ৰাস কৰা আৰু আমাৰ সম্পদ সংৰক্ষণ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিওঁ আহক।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • সৰু কামবোৰে এটা ডাঙৰ পাৰ্থক্য আনিব পাৰে। পৰিৱেশ-অনুকূল অভ্যাসৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হওঁ আহক।
  • প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্য উদযাপন কৰক আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হওক।
  • ভৱিষ্যত প্ৰজন্মক আমাৰ পৰিৱেশক সন্মান আৰু সুৰক্ষা দিবলৈ শিকাওঁ আহক।
  • এক বহনক্ষম জীৱনশৈলীৰ দিশত প্ৰতিটো পদক্ষেপ গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজি আৰম্ভ কৰক!
  • প্ৰকৃতিৰ সৌন্দৰ্যক আঁকোৱালি লওক আৰু ইয়াৰ সংৰক্ষণৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হওক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • আমাৰ গ্ৰহটো আমাৰ দায়িত্ব। ইয়াক মৰম আৰু যত্নেৰে সুৰক্ষিত কৰোঁ আহক।
  • পৰিৱেশ সুৰক্ষা কৰি ৰখাৰ দায়িত্ব আমাৰ আহক সকলোৱে একত্ৰিত হৈ পৰিৱেশ তন্ত্ৰ পৰিষ্কাৰ ৰখাৰ দায়িত্ব পালন কৰোঁ। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • সজাগতা বিয়পাই দিয়ক আৰু আনক আমাৰ পৰিৱেশৰ বাবে পদক্ষেপ ল’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • পৃথিৱী হৈছে আমাৰ ঘৰ। ইয়াক পৰিষ্কাৰ আৰু সেউজীয়া কৰি ৰাখোঁ আহক।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।

FAQ

1. What are the best Assamese World Environment Day wishes for students?

Ans: The best Assamese World Environment Day wishes for students are – 

  • শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস! আমাৰ সুন্দৰ গ্ৰহটো সুৰক্ষিত আৰু সংৰক্ষণ কৰিবলৈ হাত মিলাওঁ আহক।
  • সকলো শিক্ষাৰ্থীক সেউজীয়া আৰু বহনক্ষম বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আপোনাক পৰিৱেশৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাবলৈ আৰু এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি তুলিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক।

2. What are the best Assamese World Environment Day wishes for society?

Ans: The best Assamese World Environment Day wishes for society are – 

  • আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আৰু এক বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি বলৈ একেলগে আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসে আমাক সকলোকে এনে পদক্ষেপ ল’বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক যিয়ে আমাৰ গ্ৰহটোক লাভান্বিত কৰে আৰু প্ৰকৃতিৰ সৈতে সমন্বয় বৃদ্ধি কৰে।
  • এই বিশেষ দিনটোত, আমাৰ প্ৰাকৃতিক সম্পদ সংৰক্ষণ আৰু আমাৰ গ্ৰহটোৰ সৌন্দৰ্য সংৰক্ষণ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিওঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!

3. What are the best Assamese inspirational World Environment Day wishes?

Ans: The best Assamese inspirational World Environment Day wishes are –

  • আহক হাত মিলাই কাইলৈ এখন  সেউজীয়া পৃথিৱী সৃষ্টি কৰোঁ আহক। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!
  • আমি সংৰক্ষণ আৰু স্থিৰতাৰ দিশত লোৱা প্ৰতিটো পদক্ষেপ আমাৰ সুন্দৰ গ্ৰহটোৰ প্ৰতি প্ৰেম আৰু সন্মানৰ দ্বাৰা নিৰ্দেশিত হওঁক। শুভ পৰিৱেশ দিৱস!
  • এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত, মনত ৰাখিব লাগে যে সৰু সৰু কামবোৰে আটাইতকৈ ডাঙৰ পাৰ্থক্য আনিব পাৰে। আমি একেলগে আমাৰ পৰিৱেশ সুৰক্ষিত আৰু সংৰক্ষণ কৰিব পাৰোঁ।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস!

4. What are the best Assamese motivational World Environment Day wishes?

Ans: The best Assamese motivational World Environment Day wishes are –

  • বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসত আমাৰ পৰিৱেশ সকলোৱে একত্ৰিত হয় সুৰক্ষিত কৰোঁ আহক!
  • আজি দিনটো এটা স্মাৰক যে আমাৰ পৃথিৱীত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলোৱাৰ ক্ষমতা আছে। শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।
  • আমি সকলোৱে এক সেউজীয়া আৰু বহনক্ষম ভৱিষ্যত গঢ়ি তুলিবলৈ একেলগে কাম কৰোঁ।শুভ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস।

Writer – Mahezubin Saikia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top