Health Benefits of Garlic | নহৰুৰ স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা

দৈনন্দিন খাদ্য সামগ্ৰীৰ অন্তৰ্ভূক্ত হোৱা এক স্বাস্থ্য লাভকাৰী মছলাজাতীয় পাচলি হৈছে নহৰু (Garlic)। শাক-পাচলিৰ উপৰিও মছলাজাতীয় পাচলিবোৰৰো শৰীৰৰ পক্ষে গুণা-গুণৰ যথেষ্ট প্ৰমাণ আছে। বিভিন্ন ভিটামিন, খনিজ উপাদান তথা অন্যান্য পুষ্টিকৰ উপাদানেৰে ভৰপূৰ এই শাক-পাচলি, মছলা আদিবোৰে বিভিন্ন শাৰীৰিক সমস্যা বা ৰোগ দূৰত ৰখাত সহায় কৰে।আগলৈ এই প্ৰৱন্ধটিত এনে এক লাভকাৰী মছলা নহৰুৰ স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা Health Benefits of Garlic, ব্যৱহাৰ আৰু সাম্ভাৱ্য পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হʼব। 

Health Benefits of Garlic | নহৰুৰ স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা
Join Telegram channel

Read also: Benefits of Ginger Tea | আদা চাহৰ উপকাৰিতা

উদ্ভিদ বিৱৰণ | Plant Description

 নহৰু হৈছে দীঘল, সমতল ঘাঁহসদৃশ পাত থকা মছলাজাতীয় উদ্ভিদ যাৰ ফলবিধ মাটিৰ তলত থাকে। ফলবিধ কেইবাটাও একেলগে থুপ খাই থকা দানাৰে ফুলৰ আকৃতিৰ। প্ৰত্যেকটো দানাক একোটাকৈ কাগজসদৃশ পাতল ছাল এখনে আৱৰি ইয়াৰ সেউজীয়া বগা বা গুলপীয়া ফুলবোৰ দীঘল ডালৰ শেষত একেলগে গোট খাই থকা দেখা যায়। ডালটো পোনপটীয়াকৈ ফুলৰ বাল্ব (Bulb) ৰ পৰা ওলায়, যি অংশক খাদ্য আৰু ঔষধ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। বাল্বটো বহুতো সৰু বাল্বৰ দ্বাৰা গঠিত যিবোৰ কাগজৰ ছালেৰে আবৃত। 

সতেজ নহৰুৰ আটাইতকৈ সক্ৰিয় উপাদানবোৰ হৈছে ‘এলিন’ (এমিনো এচিড) আৰু এলিনেজ (এনজাইম)। যেতিয়া নহৰুৰ এটা দানা আঘাতপ্ৰাপ্ত হয় তেতিয়া এলিন আৰু এলিনেজ যৌগ মিহলি হৈ এলিচিন গঠন কৰে, যি নহৰুৰ তীব্ৰ গোন্ধৰ বাবে দায়বদ্ধ। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, এলিচিন কেই ঘণ্টামানৰ ভিতৰতে আন ছালফাৰ যৌগলৈ বিভক্ত হয়। এই যৌগবোৰৰ বিভিন্ন ধৰণৰ অভাৰলেপিং নিৰাময় গুণ আছে।

কৃষি | Cultivation

নহৰু গড় সাগৰ পৃষ্ঠৰ পৰা ১২০০-২০০০ মিটাৰ উচ্চতাত খেতি কৰিব পাৰি। বৃদ্ধিৰ সময়ত নহৰুক কম দিন, শীতল (১২-১৮ °চি) আৰ্দ্ৰ সময়ৰ প্ৰয়োজন। ৬-৭ পি.এইচ. পৰিসৰৰ জৈৱিক পদাৰ্থৰে সমৃদ্ধ এক ভালদৰে নিষ্কাশিত শুকান মাটি নহৰুৰ বাবে ভাল। অত্যাধিক অম্লতা/এচিডিক গধুৰ মাটি এই শস্যৰ বাবে উপযুক্ত নহয়। মাটিখিনি মিহি কৰি 30 চেমি ব্যৱধান বা সুবিধাজনক আকাৰৰ বিচনা প্ৰস্তুত কৰি  ৰোপন কৰা হয়। দানাবোৰ ১৫-১০ চেমি ব্যৱধানত ৰোপণ কৰা হয়।

পাহাৰীয়া অঞ্চলত ইয়াক দুটা ঋতুত খেতি কৰা হয়- জুন – জুলাই আৰু অক্টোবৰ – নৱেম্বৰ। প্ৰতি হেক্টৰত ৫০০ৰ পৰা ৬০০ কিলো গ্ৰাম নহৰুৰ উৎপাদন হʼব পাৰে। 

নহৰুৰ বিভিন্ন আঞ্চলিক নাম | Different regional name of Garlic

  • ইংৰাজী (English) : Garlic
  • তামিল (Tamil) : Poondu/ Vellaipoondu
  • মালয়ালম (Malayalam): Veluthulli, Vellulli
  • তেলেগু (Telugu) : Vellulli, Velluri, Ullipavilu, Vellipaaya, Tellapaayalu, Vellulli payalu
  • কান্নাড়া (kannada) : Bellulli
  • হিন্দী (Hindi) : Lehsun, Lasun
  • বাংলা (Bengali) : Rasoon, Rashun
  • গুজৰাটী (Guajarati) : Lasan
  • কংকানী (Konkani) : Lahsun, Losan
  • মাৰাঠী (Marathi) : Lasun, Lusson
  • ওড়িয়া (Odia) : Rasuna
  • পঞ্জাৱী  (Punjabi) : Lassan, Lahsun
  • তুলু (Tulu) : Bollulli
  • কাশ্মীৰি (Kashmiri) : Ruhan
  • উৰ্দু (Urdu) : Lassun, Leshun

নহৰুৰ জীৱবৈজ্ঞানিক শ্ৰেণী বিভাজন | Scientific Classification of Garlic

  • Kingdom:  Plantae
  • Clade: Tracheophytes
  • Clade: Angiosperms
  • Clade: Monocots
  • Order: Asparagales
  • Family: Amaryllidaceae
  • Sub-family: Allioideae
  • Genus : Allium
  • Species: A. sativum
  • Scientific name: Allium sativum

নহৰুত পোৱা পুষ্টিকৰ উপাদান | Nutritious Elements presents in Garlic

  • শক্তি (Energy) : ১৪৯ কিলোকেলৰি
  • কাৰ্বোহাইড্ৰেট (Carbohydrate) : ৩৩.০৬ গ্ৰাম 
  • আঁহ (Fiber) : ২.১ গ্ৰাম
  • চেনি (Sugar) : ১ গ্ৰাম
  • চৰ্বি (Fat) : ০.৫ গ্ৰাম
  • প্ৰটিন (Protein) : ৬.৩৬ গ্ৰাম

খনিজ (Minerals) 

  • কেলছিয়াম (Calcium) : ১৮১ মিলিগ্ৰাম
  • ফছফৰাছ (Phosphorus) : ১৫৩ মিলিগ্ৰাম
  • পটেচিয়াম (Potassium) : ৪০১ মিলিগ্ৰাম
  • লো (Iron) : ১.৭ মিলিগ্ৰাম
  • মেগনেছিয়াম (Magnesium) : ২৫ মিলিগ্ৰাম
  • মেংগানিজ (Manganese) : ১.৬৭২ মিলিগ্ৰাম
  • ছডিয়াম (Sodium) : ১৭ মিলিগ্ৰাম
  • জিংক (Zinc) : ১.১৬ মিলিগ্ৰাম

ভিটামিন (Vitamins) 

  • ভিটামিন চি (Vitamin C) : ৩১.২ মিলিগ্ৰাম
  • থিয়ামিন (Thiamin) : ০.২ মিলিগ্ৰাম
  • ৰিবফ্লেভিন (Riboflavin) : ০.১১ মিলিগ্ৰাম
  • নিয়াচিন (Niacin) : ০.৭ মিলিগ্ৰাম
  • পেন্টথেনিক এচিড (Pantothenic Acid) : ০.৫৯৬ মিলিগ্ৰাম
  • ভিটামিন বি-৬ (Vitamin B6) : ১.২৩৫০ মিলিগ্ৰাম
  • ফলেট (Folate) : ৩ মাইক্ৰʼ গ্ৰাম 
  • কʼলিন (Choline) : ২৩.২ মিলিগ্ৰাম

অন্যান্য (Other) 

  • পানী (Water) : ৫৯ গ্ৰাম
  • চেলেনিয়াম (Selenium) : ১৪.২ মাইক্ৰʼ গ্ৰাম 

নহৰুৰ স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা | Health benefits of Garlic

১. কলেষ্টেৰল নিয়ন্ত্ৰিত কৰে (Controls Cholesterol)

নহৰুৱে আপোনাৰ কলেষ্টেৰল হ্ৰাস কৰি কাৰ্ডিওভাস্কুলাৰ ৰোগৰ আশংকা হ্ৰাস কৰিব পাৰে। বহুতো প্ৰাকৃতিক প্ৰতিকাৰৰ দৰে, নহৰুৰ লাভালাভবোৰ আৰম্ভ হ’বলৈ অলপ সময় লাগে, কিয়নো আপুনি আপোনাৰ শৰীৰত ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থ জমা হ’বলৈ দিব লাগিব। কিন্তু আপোনাৰ দৈনন্দিন খাদ্যাভাসত নহৰু যোগ দিয়াটো এটা জীৱনজোৰা অভ্যাস বিকশিত কৰাৰ এক স্বাস্থ্যকৰ উপায় যি বছৰে বছৰে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকৃত হ’ব পাৰে।

২. উচ্চ ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰন কৰে (Controls High Blood Pressure)

নহৰুৰ প্ৰদাহ-প্ৰতিৰোধী লাভালাভ আছে আৰু ই শৰীৰৰ মাজেৰে তেজ অধিক সহজে প্ৰবাহিত হোৱাত সহায় কৰে। কেইবাটাও অধ্যয়নে উচ্চৰক্তচাপত ভোগা ৰোগীক নহৰুৰ পৰিপূৰক গ্ৰহণ কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে। কিন্তু এনে পৰিপূৰক গ্ৰহন কৰাৰ আগতে বিশেষজ্ঞৰ সৈতে আলোচনা কৰাতো প্ৰয়োজনীয়। 

৩. হৃদপিণ্ডৰ স্বাস্থ্য সুৰক্ষিত ৰাখে (Keeps the heart healthy)

হৃদৰোগৰ বিপদাশংকা হ্ৰাস কৰাত নহৰু এক প্ৰাকৃতিক কাৰক। ই কলেষ্টেৰল আৰু ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰে। কঠিন ৰক্তনলীবোৰ শিথিল কৰি আৰু প্লেটলেট একত্ৰীকৰণ প্ৰতিহত কৰি আপোনাৰ হৃদৰোগৰ আশংকা হ্ৰাস কৰে। নহৰুৱে নাইট্ৰিক অক্সাইডৰ উৎপাদন বৃদ্ধি কৰে যি ৰক্ত নলীবোৰ শিথিল কৰি ৰাখে। ই প্লেটলেটবোৰ প্ৰ’টিনৰ সৈতে বান্ধি ৰখাত বাধা দিয়ে, যি তেজ গোট মৰা হ্ৰাস কৰে। 

৪. কাহ-চৰ্দিৰ বাবে ভাল (Good in Cold-coughs)

নহৰুৱে ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে আৰু চৰ্দি আৰু ফ্লুৰ লক্ষণৰ তীব্ৰতা আৰু ম্যাদ হ্ৰাস কৰে। অধ্যয়নবোৰে কোৱা মতে, চৰ্দিৰ লক্ষণবোৰৰ গড় দৈৰ্ঘ্য পাঁচ দিনৰ পৰা ডেৰ দিনলৈ হ্ৰাস কৰা হৈছিল। 

৫. শৰীৰৰ ক্ৰিয়াক্ষমতা উন্নত কৰে (Improves Athletic performance)

ব্যায়াম-প্ৰেৰিত ভাগৰ হ্ৰাস কৰিবলৈ নহৰু ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। কিছুমান অধ্যয়নে দেখুৱাইছে যে হৃদৰোগীয়ে ছয় সপ্তাহ ধৰি নহৰু তেল ব্যৱহাৰ কৰিলে তেওঁলোকৰ সৰ্বোচ্চ হৃদস্পন্দনৰ হাৰ ১২% উন্নত হয় আৰু ভাগৰুৱা অনুভৱ নকৰাকৈ দীঘলীয়া ব্যায়াম কৰিব পাৰে। 

৬. ছালৰ মাণদণ্ড উন্নত কৰে (Improves Skin Quality)

নহৰুৰ বহুতো উপকাৰী গুণ আছে- এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, এণ্টিবেক্টেৰিয়েল আৰু এণ্টিফাংগাল। যি আপোনাৰ ছালৰ স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা সাধে। ছাল সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আৰু মুক্ত ৰেডিকেলৰ পৰা ক্ষতি প্ৰতিহত কৰিবলৈ নহৰুৰ এণ্টিঅক্সিডেণ্ট গুণাগুণবোৰ কাৰ্য কৰে। সময়ৰ সৈতে স্থানীয় নহৰুৰ নিষ্কাশন ব্যৱহাৰ কৰিলে এণ্টি-এজিং প্ৰভাৱ থাকিব পাৰে কিয়নো নহৰুৱে ছালৰ কোষবোৰৰ বিকাশ আৰু দীৰ্ঘম্যাদীত্ব বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। 

৭. স্মৃতি শক্তি ভাল কৰে (Boosts memory)

মুক্ত ৰেডিকেলৰ পৰা হোৱা ক্ষতিয়ে বয়স বৃদ্ধিত অৰিহণা যোগায়, কিন্তু নহৰুত এক শক্তিশালী এণ্টিঅক্সিডেণ্ট (এছ-এলিল চিষ্টেইন) থাকে যিয়ে ইয়াৰ সৈতে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰে। এই এণ্টিঅক্সিডেণ্টে মগজুৰ ক্ষতিৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়া আৰু আপোনাৰ বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে মগজুৰ সুস্থ কাৰ্যকলাপ নিশ্চিত কৰে। নহৰুৰ কলেষ্টেৰল আৰু ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰাৰ ক্ষমতাৰ আছে যিয়ে মগজুৰ তেজৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি কৰে আৰু ডিমেনচিয়া আৰু আলঝেইমাৰ ৰোগৰ দৰে মস্তিষ্কৰ বিকাৰৰ আশংকা হ্ৰাস কৰে।

৮. হাড় মজবুত কৰে (Strengthens bone)

কিছুমান প্ৰমাণৰ মতে, নহৰুৱে মহিলাৰ ক্ষেত্ৰত এষ্ট্ৰোজেন বৃদ্ধি কৰি হাড়ৰ ক্ষতি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে, যি ৰজোনিবৃত্তিৰ পিছত আপোনাৰ হাড়ৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে এক ডাঙৰ জয় হ’ব পাৰে। হাড়ৰ ঘনত্বৰ ওপৰত প্ৰকৃত প্ৰভাৱ পেলাবলৈ আপুনি অন্যান্য স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব – দুগ্ধজাত সামগ্ৰী, সেউজীয়া শাক-পাচলি, মাছ আৰু বাদাম সকলোবোৰ ভাল 

৯. হজমী শক্তি বৃদ্ধি কৰে (Improves digestion)

আহাৰত কেঁচা নহৰু অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ লগে লগে হজমৰ সমস্যা নোহোৱা হয়। ই অন্ত্ৰক লাভান্বিত কৰে আৰু প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰে। কেঁচা নহৰু খোৱাটোৱে অন্ত্ৰৰ পোকবোৰ পৰিষ্কাৰ কৰাত সহায় কৰে। 

১০. মধুমেহ ৰোগীৰ বাবে ভাল (Good for Diabetics)

মধুমেহ ৰোগীয়ে কেঁচা নহৰু সেৱন কৰি তেওঁলোকৰ ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

১১. কেন্সাৰ আৰু পেপ্টিক আলচাৰৰ বাবে ভাল (Good in Cancer and Peptic Ulcer)

উচ্চ পৰিমাণৰ এণ্টিঅক্সিডেণ্টৰ বাবে, নহৰুৱে শৰীৰক হাঁওফাঁও, প্ৰষ্টেট, মূত্ৰাশয়, পাকস্থলী, যকৃত আৰু মলাশয়ৰ কৰ্কটৰোগৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়ে।নহৰুৰ বেক্টেৰিয়া-ৰোধী কাৰ্যই পেপ্টিক আলচাৰ প্ৰতিৰোধ কৰে কিয়নো ই অন্ত্ৰৰ পৰা সংক্ৰমণ নোহোৱা কৰে।

১২. ওজন হ্ৰাস কৰে (Aids weight loss)

নহৰুৱে চৰ্বি জমা কৰা এডিপজ কোষ গঠনৰ বাবে দায়বদ্ধ জিনৰ অভিব্যক্তি হ্ৰাস কৰে। ই শৰীৰত থাৰ্মোজেনেচিছ বৃদ্ধি কৰে আৰু অধিক চৰ্বি দহন কৰে আৰু এলডিএল (বেয়া কলেষ্টেৰল) হ্ৰাস কৰে।

১৩. মূত্ৰানলীৰ আৰু বৃক্কৰ স্বাস্থ্য সুৰক্ষিত ৰাখে (Keeps Urinary tract and kidneys healthy)

সতেজ নহৰুৰ ৰসৰ ই. কোলাই বেক্টেৰিয়াৰ বিকাশ হ্ৰাস কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকে যি মূত্ৰনলীৰ সংক্ৰমণ (ইউটিআই) সৃষ্টি কৰে। ই বৃক্কৰ সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰাত সহায় কৰে।

নহৰুৱে আঘাতৰ সংক্ৰমণ হ্ৰাস কৰে, চুলিৰ বিকাশ, হাড়ৰ স্বাস্থ্য আৰু যকৃতৰ স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰে। বেছিভাগ ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ কেৱল তেতিয়াহে কাৰ্যকৰী হয় যদি নহৰু কেঁচা কৈ খোৱা হয়।

১৪. তেজ পৰিশোধ কৰে (Detoxifies blood)

বৃত্তিগত বিপদৰ বাবে সীহৰ বিষক্ৰিয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা থকা লোকসকলৰ ক্ষেত্ৰত নহৰু হৈছে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ জৈৱিক সমাধান। নহৰু প্ৰকৃততে ডি-পেনিচিলামাইনতকৈ তেজৰ সীহৰ বিষক্ৰিয়া হ্ৰাস কৰাত সুৰক্ষিত আৰু উন্নত, যি হৈছে ইয়াৰ চিকিৎসাৰ বাবে ব্যৱহৃত সাধাৰণ ঔষধ।

১৫. Osteoporosis প্ৰতিৰোধ কৰে (Prevents Osteoporosis)

নিয়মীয়া খাদ্যাভাসত নহৰু যোগ দিলে অষ্টিওআৰ্থ্ৰাইটিছৰ আৰম্ভণি প্ৰতিহত বা হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। গৱেষণাই দেখুৱাইছে যে নহৰুত ডায়েলিল ডিছালফাইড নামৰ এক যৌগ থাকে যি হাড়ৰ ঘনত্ব বজাই ৰখাত সহায় কৰে আৰু সেয়েহে অষ্টিওআৰ্থ্ৰাইটিছৰ দৰে হাড় সম্পৰ্কীয় ৰোগ আৰম্ভ হোৱাত পলম কৰিব পাৰে।

১৬. Oestrogenৰ অভাৱ পৰিপূৰক (helps overcome Oestrogen Deficiency)

বয়সস্থ মহিলাসকলৰ বাবে ৰজোনিবৃত্তিৰ সময়ত প্ৰায়ে চাইটোকাইন বুলি জনাজাত প্ৰ’টিনৰ অনিয়মীয়া উৎপাদনৰ বাবে এষ্ট্ৰোজেন বুলি জনাজাত মহিলা হৰমনৰ অভাৱৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। নহৰু ৰজোনিবৃত্তিৰ পিছত ইষ্ট্ৰোজেনৰ অভাৱ দূৰ কৰাত নহৰুৰ সেৱনে কিছু পৰিমাণে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

ব্যৱহাৰ | Uses

  • নহৰুৰ গুৰি মুখেৰে, অকলে বা আন উপাদানৰ সৈতে গ্ৰহণ কৰিলে ধমনীবোৰ লেহেম কৈ কঠিন হোৱাত সহায় কৰে।
  • মধুমেহ /ডাইবেটিক ৰোগীয়ে মুখেৰে নহৰুৰ গুৰি গ্ৰহণ কৰিলে ডায়েবেটিচ থকা বা নোহোৱা লোকৰ ক্ষেত্ৰত আহাৰৰ আগৰ ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ সামান্য পৰিমাণে হ্ৰাস কৰিব পাৰে। 
  • তেজত উচ্চ পৰিমাণৰ কলেষ্টেৰল বা অন্যান্য চৰ্বি (লিপিড) থাকিলে অতি কমেও ৮ সপ্তাহৰ বাবে দৈনিক মুখেৰে নহৰু গ্ৰহণ কৰিলে উচ্চ কলেষ্টেৰলৰ স্তৰ থকা লোকসকলৰ মুঠ কলেষ্টেৰল আৰু নিম্ন-ঘনত্বৰ লাইপোপ্ৰ’টিন (এলডিএল, “বেয়া” কলেষ্টেৰল) হ্ৰাস হ’ব পাৰে। 
  • উচ্চ ৰক্তচাপৰ ৰোগীয়ে মুখেৰে নহৰু গ্ৰহণ কৰিলে চিষ্টোলিক ৰক্তচাপ (শীৰ্ষ সংখ্যা) প্ৰায় ৭-৯ মি.মি./এইচ.জি. আৰু ডায়েষ্টোলিক ৰক্তচাপ (তলৰ সংখ্যা) প্ৰায় ৪-৬ মি.মি./এইচ.জি.  হ্ৰাস হোৱা দেখা যায়।
  • যিসকলে কম বা কোনো সুৰা পান নকৰে (সুৰাবিহীন চৰ্বিযুক্ত যকৃতৰ ৰোগ বা এন.এ.এফ.এল.ডি.) আৰু যকৃতত চৰ্বি জমা হয়। মুখেৰে নহৰুৰ গুৰি গ্ৰহণ কৰিলে এন.এ.এফ.এল.ডি. থকা লোকসকলৰ যকৃতৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰাত সহায় কৰে। 

অপকাৰিতা | Harmful side effects

নহৰুৰ যদিও স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা Health Benefits of Garlic অধিক তথাপি ইয়াৰ অপকাৰিক দিশো চকুত নপৰা নহয় –

  • দীৰ্ঘ্যম্যাদী ৰূপত নহৰু ব্যৱহাৰৰ ফলত পাৰ্শ্বক্ৰিয়া যেনে- উশাহৰ দুৰ্গন্ধ, বুকুজ্বলা, গেছ আৰু ডায়েৰিয়া হ’ব পাৰে। এই পাৰ্শ্বক্ৰিয়াবোৰ প্ৰায়ে কেঁচা নহৰুৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। নহৰুৱে ৰক্তক্ষৰণৰ আশংকা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে আৰু কিছুমান লোকৰ এলাৰ্জিক প্ৰতিক্ৰিয়া সৃষ্টি হʼব পাৰে।
  • ছালত প্ৰয়োগ কৰিলে কেঁচা নহৰু সম্ভৱতঃ অসুৰক্ষিত। ইয়াৰ ফলত ছালৰ তীব্ৰ জ্বলা-পোৰা হ’ব পাৰে।
  • গৰ্ভাৱস্থাৰ সময়ত আৰু স্তন্যপান কৰোঁতে ঔষধি পৰিমাণত ব্যৱহাৰ কৰিলে নহৰু সম্ভৱতঃ অসুৰক্ষিত। ছালত নহৰু প্ৰয়োগ কৰাৰ সুৰক্ষাৰ বিষয়ে পৰ্যাপ্ত নিৰ্ভৰযোগ্য তথ্য নাই। 
  • ডাঙৰ পালিত বা ৮ সপ্তাহতকৈ বেছি সময় ব্যৱহাৰ কৰিলে নহৰু সুৰক্ষিত হয় নে নাই জানিবলৈ পৰ্যাপ্ত নিৰ্ভৰযোগ্য তথ্য নাই।
  • নহৰুৱে ৰক্তক্ষৰণ দীঘলীয়া কৰিব পাৰে আৰু ৰক্তচাপত বাধা দিব পাৰে। নহৰুৱে ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰে। নিৰ্ধাৰিত অস্ত্ৰোপচাৰৰ কমেও দুসপ্তাহ আগতে নহৰু গ্ৰহণ কৰা বন্ধ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।

সামৰণি | Conclusion

উক্ত প্ৰৱন্ধটিত আপোনাক নহৰুৰ স্বাস্থ্যজনিত উপকাৰিতা Health Benefits of Garlic, ইয়াৰ বিৱৰণ, ব্যৱহাৰ আৰু সাম্ভাৱ্য অপকাৰিক দিশসমূহৰ বিষয়ে অৱগত কৰোৱা হʼল। আশা কৰো এই প্ৰৱন্ধটিত উল্লেখিত তথ্য সমূহে আপোনাক ভিন্ন ধৰণে উপকাৰ সাধিব। ধন্যবাদ!

FAQ

১. নহৰুত উপকাৰি কি উপাদান থাকে ?

উঃ- নহৰু হৈছে বহুতো পুষ্টিৰ প্ৰাকৃতিক উৎস, যাৰ ভিতৰত আছে চেলেনিয়াম আৰু জাৰ্মানিয়ামৰ দৰে ট্ৰেছ উপাদান: এক স্বাস্থ্যকৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালীৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় এণ্টিঅক্সিডেণ্ট খনিজ। নহৰুত উচ্চ পৰিমাণৰ প্ৰাকৃতিক ছালফাৰ যৌগ থাকে। এই যৌগবোৰে শৰীৰ পৰিষ্কাৰ কৰাত সহায় কৰে, আৰু বেক্টেৰিয়াৰ সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰে।

২. ছালৰ কি কি সমস্যাত নহৰু উপকাৰি?

উঃ- নহৰুৱে ছালৰ ভেঁকুৰৰ স্থিতি যেনে- ‘এথলীটৰ ভৰি’ (tinea), আৰু ‘থ্ৰাছ’ (vaginal candida)ৰ সৈতে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰা। ফোঁহা আৰু ছালৰ আলচাৰ পৰিষ্কাৰ কৰাত সহায় কৰাটোও বিশেষভাৱে উপযোগী।

৩. নহৰুৰ পৰিপূৰক কেতিয়া আৰু কিমান সময়লৈ লʼব লাগে?

উঃ- যদি আপুনি প্ৰতিৰোধমূলক ভাৱে নহৰু ব্যৱহাৰ কৰি আছে, শৰতৰ আৰম্ভণিতে আৰম্ভ কৰক আৰু ইয়াক গোটেই শীতকালত লওঁক। যিহেতু নহৰু হৈছে এক ভেষজ, ই ঠাণ্ডা, সেমেকা পৰিস্থিতি দূৰ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে যি আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী দুৰ্বল কৰিব পাৰে। যদি আপোনাৰ চৰ্দি বা ঠাণ্ডা হয় তেন্তে আপুনি নহৰুও গ্ৰহণ কৰিব পাৰে, বিশেষকৈ যদি আপুনি যথেষ্ট পৰিষ্কাৰ শ্লেষ্মা উৎপাদন কৰি আছে।

৪. নহৰু কোনে খাব নালাগে?

উঃ- নহৰু অতিকৈ গৰম মছলা। সেয়ে, এচিড ৰিফ্লাক্স, আলচাৰ, কোলাইটিছ, বুকুজ্বলা, অন্ত্ৰৰ প্ৰদাহ, ছালৰ দাগ বা ৰঙা পৰা আদিত ভুগি থকা ব্যক্তিয়ে নহৰু কমকৈ বা একেবাৰে পৰিহাৰ কৰা উচিত।

৫. নহৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধক প্ৰণালীৰ বাবে ভাল নেকি?

উঃ- নহৰুত এণ্টিচেপ্টিক, এণ্টিবেক্টেৰিয়েল আৰু এণ্টিফাংগাল গুণাগুণ থাকে। ই ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালীক শক্তিশালী কৰি শৰীৰক ভাইৰাছ আৰু অন্যান্য অণুজীৱৰ পৰা সুৰক্ষা প্ৰদান কৰে। লগতে ই সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধেও যুঁজ দিয়ে। 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top