Benefits and uses of Jaggery | গুৰৰ উপকাৰিতা আৰু ব্যৱহাৰ 

গুৰ সাধাৰণতে কেঁচা কুঁহিয়াৰৰ ৰস উতলাই  ইয়াক ঘনীভূত কৰি তৈয়াৰ কৰা হয়। গুৰ বগা চেনীৰ তুলনাত ভাল যিয়ে মানৱ শৰীৰত অতিৰিক্ত কেলৰি প্ৰদান কৰে। গুৰৰ সৈতে বহুতো স্বাস্থ্য উপকাৰিতা থাকে যেনে- মানৱ শৰীৰ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ সমৰ্থ্য, হজমত সহায় কৰা আৰু ভাল পৰিমাণৰ খনিজ প্ৰদান কৰা।  উক্ত প্ৰৱন্ধটিত গুৰৰ  স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় উপকাৰিতা Benefits and uses of Jaggery বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে।

Benefits and uses of Jaggery | গুৰৰ উপকাৰিতা আৰু ব্যৱহাৰ 
Join Telegram channel

Read also: Health Benefits of Almond Milk | কাঠ বাদাম গাখীৰৰ লাভালাভ

গুৰ কি? | What is Jaggery? 

গুৰ হৈছে অপৰিশোধিত। গুৰ ঘনীভূত কেঁচা কুঁহিয়াৰৰ পৰা আহৰণ কৰা হয়। ইয়াক চেনীৰ বাবে এক স্বাস্থ্যকৰ বিকল্প বুলি গণ্য কৰা হয় কিয়নো ই অপৰিশোধিত। অৱশ্য গুৰক আন বিভিন্ন উৎস যেনে Nolen Gur, Dateplam আৰু Coconut sap ব্যৱহাৰ কৰিও বনাব পাৰি। যদিও মৌ আৰু গুৰত সমান পৰিমাণৰ কেলৰি থাকে, গুৰক তুলনমূলকভাৱে ভাল বুলি গণ্য কৰা হয়। কিয়নো ইয়াত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ভিটামিন আৰু খনিজ থাকে যাক শৰীৰৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় বুলি গণ্য কৰা হয়।সাধাৰণতে কেঁচা আৰু ঘনীভূত কুঁহিয়াৰ ৰসৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা গুৰ সাধাৰণতে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কুঁহিয়াৰৰ ৰস উতলাই আৰু তাৰ পিছত ডাঠ স্ফটিক প্ৰস্তুত কৰাৰ বাবে ইয়াক গৰম কৰি গুৰ তৈয়াৰ কৰা হয়। 

গুৰ সাধাৰণতে তিনি প্ৰকাৰৰ পোৱা যায়। সেইবোৰ হ’ল – বিশুদ্ধ, তৰল আৰু মিহি গুৰ। গুৰ বিভিন্ন ৰঙৰ আৰু সোণালী মুগাৰ পকা গাঢ় মুগালৈকে হ’ব পাৰে। আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰৰ ভিতৰত এটা হ’ল গুৰ যিমান গাঢ় হয়, সোৱাদ সিমানেই ভাল হয়। দক্ষিণ আৰু দক্ষিণ পূব এছিয়াৰ বিভিন্ন দেশত গুৰ খোৱা হয়। নেপাল, বাংলাদেশ, পাকিস্তান আৰু শ্ৰীলংকাৰ স্থানীয় ৰন্ধন গুৰ বহুলভাৱে ব্যৱহাৰ কৰা হয় আৰু গুৰ ভাৰতীয় ৰন্ধন প্ৰণালীৰ এক গুৰুতত্বপূৰ্ন উপাদান। সোৱাদ উন্নত কৰিবলৈ সম্বৰ আৰু ৰসম তৈয়াৰ কৰোঁতে অলপ পৰিমাণ গুৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। সৰু ল’ৰা – ছোৱালীৰ পৰা ডাঙৰ মানুহলৈকে প্ৰিয় চিক্কি চিনাবাদাম আৰু গুৰৰ দ্বাৰা তৈয়াৰ কৰা হয়। গুৰ সুৰাযুক্ত পানীয়, চকলেট, মৰ্টন, চিৰাপ, চৰবত, কেক আদি তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

উৎপত্তি | Origin

যদিও কিছুমান সূত্ৰই দাবী কৰে যে পতুৰ্গিজ সকলে গুৰ (Jaggery)  ভাৰতলৈ আনিছিল, ইয়াৰ উৎপত্তি উপ মহাদেশত হোৱাৰ সম্ভাৱনা অধিক। ভাৰত চৰকাৰে দাবী কৰে য আয়ুৰ্বেদিক ঔষধৰ চিকিৎসক সকলে ইয়াক ৩,০০০ বছৰ ধৰি ব্যৱহাৰ কৰি আহিছে।

মহাৰাষ্ট্ৰ হৈছে বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ গুৰ উৎপাদক। আমেৰিকা, এছিয়া আৰু আফ্ৰিকাত গুৰ বৃহৎ পৰিমাণে খোৱা হয়। বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ গুৰ যেনে কুঁহিয়াৰ গুৰ, খেজুৰৰ গুৰ, তাড়ি গুৰ  আদি উপলব্ধ।

গুৰ আমাৰ শৰীৰৰ বাবে বিশেষ স্বাস্থ্যকৰ। আয়ুৰ্বেদিক আৰু পৰম্পৰাগত ঔষধত গুৰৰ এক গুৰুত্বপৰ্ণ স্থান আছে। গুৰে ৰক্তহীন প্ৰতিৰোধ কৰে কিয়নো ই লো (Iron) ৰে সমৃদ্ধ। আহাৰ খোৱাৰ পিছত অলপ পৰিমাণৰ গুৰ খালে হজম কৰাত সহায় কৰে। আয়ুৰ্বেদৰ মতে নিয়মীয়াকৈ গুৰ সেৱনে দৃষ্টিশক্তি উন্নত কৰে। ছালৰ সমস্যা নিৰাময়ৰ বাবেও গুৰৰ বিশেষ উপকাৰিতা মন কৰা যায়। গুৰে শালমইনা নিৰাময় কৰে আৰু শাৰীৰিক উষ্ণতা নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। গুৰত যথেষ্ট পৰিমাণত মেগনেছিয়াম (Magnesium) পোৱা যায় যি শৰীৰ মাংসপেশী, স্নায়ু আৰু ৰক্তবাহিকা বিলাকৰ অৱসাদ দূৰ কৰে। গুৰত গ্লুকজ আৰু চুক্ৰজ পোৱা যায়, যি শৰীৰ সঞ্চালিত কৰিবলৈ আৱশ্যকীয় খনিজ পদাৰ্থ তথা খাদ্যপ্ৰানৰ এক ভাল উৎস। গুৰৰ সেৱনে কাঁহ, অজিৰ্ণ, হাপানি, মাইগ্ৰেন তথা অনেক স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ লগত যুঁজিবলৈ সহায় কৰে। শাৰীৰিক দুৰ্বলতা হ’লে গুৰে সোনকালে শক্তি প্ৰদান কৰে। 

একোটা অধ্যয়নৰ মতে প্ৰতি 100gm গুৰত থকা মুখ্য উপাদান সমুহ হ’ল

  • কেলৰি (Calories): 838
  • চুক্ৰজ (Sucrose): 65-85 grams
  • ফ্ৰাক্টোচ আৰু গ্লুকজ (Fructose or Glucose): 10-15
  • প্ৰ’টিন (Protein) : 0.4 gram
  • চৰ্বি (Fat): 0.1 gram
  • মেগনেছিয়াম (Magnesium): 7-90 mg, or about 20% of the RDI
  • পটেছিয়াম (Potassium): 1050 mg or 30% of the RDI
  • মেংগেনিজ (Manganese): 0.2-0.5 mg or 10-20% of the RDI

গুৰ ত কম পৰিমাণ ভিটামিন বি (Vitamins B) আৰু খনিজ (Minerals) থাকে, যাৰ ভিতৰত আছে কেলচিয়াম (Calcium), জিংক (Zinc), ফচফৰাছ (Phosphorus) আৰু তাম (Copper)

গুৰৰ বিভিন্ন ভাষিক নাম সমূহ হৈছে 

  • ইংৰাজী ভাষাত : Jaggery
  • সংস্কৃত ভাষাত : Guda
  • হিন্দী ভাষাত : Gud
  • তামিল ভাষাত : Vellam
  • তেলেগু ভাষাত : Bellam
  • পাঞ্জাৱী ভাষাত : Gura
  • মাৰাঠী ভাষাত : Gula
  • মালায়ালম ভাষাত : Mulla
  • কান্নাড়া ভাষাত : Bella
  • বাংলা ভাষাত : Gura
  • নেপালী ভাষাত : Gud

গুৰৰ উপকাৰিতা আৰু ব্যৱহাৰ | Benefits and uses of Jaggery

১. কোষ্ঠ – কাঠিন্য প্ৰতিৰোধ কৰে (Prevents Constipation)

কোষ্ঠ কাঠিন্য  আৰোগ্য লাভৰ বাবে গুৰৰ বিশেষ উপকাৰিতা থকা বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। গুৰে শৰীৰৰ পাচন এনজাইমবোৰ সক্ৰিয় কৰে, অন্ত্ৰৰ চলাচল উদ্দীপিত কৰে আৰু এনেদৰে কোষ্ঠ কাঠিন্য  প্ৰতিৰোধ আৰু উপশম কৰাত সহায় কৰে। কোষ্ঠ কাঠিন্য হৈছে এনে এক স্থিতি যত অন্ত্ৰ খালি কৰাত অসুবিধা হয়, সাধাৰণতে কঠিন মলৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। ই মূত্ৰনাশক হিচাপেও কাম কৰে যি অন্ত্রৰ চলাচল তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। দুপৰীয়া আহাৰৰ পিছত গুৰৰ এটা সৰু টুকুৰাই হজম আৰম্ভ কৰিব পাৰে, যি হৈছে ভাল সামগ্ৰিক স্বাস্থ্যৰ মূল চাবিকাঠি।

২. যকৃত বিষমুক্তকৰণ  কৰে (Detoxes the liver)

গুৰ হৈছে এক প্ৰাকৃতিক শৰীৰৰ পৰিষ্কাৰক যাৰ ফলত যকৃতৰ কামৰ বোজা অধিক হ্ৰাস হয়। গুৰে শৰীৰৰ পৰা ক্ষতিকাৰক বিষাক্ত পদাৰ্থ উলিয়াই যকৃত পৰিষ্কাৰ কৰাত সহায় কৰে। গতিকে যদি আপুনি আপোনাৰ শৰীৰক কাৰ্যকৰীভাৱে বিষমুক্ত কৰিব বিচাৰে তেন্তে নিয়মীয়াকৈ এটুকুৰা গুৰ সেৱন কৰিব পাৰে।

৩. ফ্লু সদৃশ লক্ষণৰ চিকিৎসা কৰে ( Treats flu like symptoms)

চৰ্দি- কাঁহ আদিৰ সৈতে গুৰে যুঁজিবলৈ সহায় কৰে। গুৰক  গৰম পানীৰ সৈতে মিহলাই সেৱন কৰিব পাৰি। চেনী চাহৰ সলনি চাহৰ সৈতে গুৰ খাব পাৰি। গুৰৰ ফলত শৰীৰত তাপ উৎপন্ন হয়, যাৰ বাবে সাধাৰণতে মানুহে ইয়াক শীত কালত সেৱন কৰে। গুৰৰ উষ্ণতাৰ প্ৰভাৱে ইয়াক এক আশ্চৰ্য্যকৰ  মিঠাই কৰি তোলে। যি চৰ্দি- কাঁহ আদি ফ্লু চিকিৎসা কৰে।

৪. তেজ পৰিশোধ (Blood purifier)

গুৰৰ আটাইতকৈ জনাজাত লাভালাভবোৰৰ ভিতৰত এটা হ’ল তেজ বিশুদ্ধ কৰাৰ সামৰ্থ যেতিয়া গুৰ নিয়মীয়াকৈ আৰু সীমিত পৰিমাণত সেৱন কৰা হয়। ই তেজ পৰিষ্কাৰ কৰে, যাৰ ফলত শৰীৰ স্বাস্থ্যৱান হৈ পৰে। পৰিষ্কাৰ তেজৰ অৰ্থ হ’ব এক স্বাস্থ্যকৰ শৰীৰ আৰু ই কৰিব যে ই যিকোনো ৰোগৰ পৰা মুক্ত।

৫. ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে (Boost immunity)

গুৰত এণ্টি অক্সিডেণ্ট ( Anti-oxidant) আৰু খনিজ (minerals) যেনে জিংক(Zink) আৰু চেলেনিয়াম (Selenium) থাকে, যি মুক্ত ৰেডিকেল (Free Radicals) ক্ষতি প্ৰতিৰোধ কৰাত সহায় কৰে আৰু লগতে সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে শৰীৰত প্ৰতিৰোধী ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। গুৰে তেজত হিমোগ্লোবিনৰ মুঠ গণনা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে।

৬.শৰীৰ পৰিষ্কাৰ কৰে (Cleanses the body)

গুৰ হৈছে শৰীৰৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰাকৃতিক পৰিষ্কাৰ কৰণকাৰি, সেয়হে শৰীৰৰ অবাঞ্চিত কণা আঁতৰাবলৈ গুৰ খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। ই শ্বাসনলী, হাওঁফাওঁ, অন্ত্ৰ, পাকস্থলী আৰু খাদ্যনলী দক্ষতাৰে পৰিষ্কাৰ কৰে। কাৰখানা বা কয়লা খনিৰ দৰে অত্যাধিক প্ৰদূষিত এলেকাত কাম কৰাৰ লোক সকলৰ বাবে গুৰ খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।

৭. ঋতুস্ৰাৱৰ বিষ হ্ৰাস কৰে (Eases Menstrual pain)

বহুতো আৱশ্যকীয় পুষ্টিৰে সমৃদ্ধ  গুৰ হৈছে ঋতুস্ৰাৱৰ সমস্যাৰ বাবে এক কাৰ্যকৰী প্ৰাকৃতিক চিকিৎসা, বিশেষকৈ পেট কামুৰণি (Cramps) ৰ পৰা সকাহ প্ৰদান কৰে। ঋতুস্ৰাৱৰ ঠিক আগতে হোৱা mood swings আৰু PMS ৰ লক্ষণবোৰৰ দেখা দিলে সেইবোৰৰ সৈতে যুঁজিবলৈ দৈনিক এক টুকুৰা গুৰ খাব লাগে কিয়নো ই Endorphins মুকলি কৰাত সহায় কৰে। এই Endorphins বোৰে শৰীৰৰক  শিথিল কৰে যাৰ ফলত ঋতুস্ৰাৱৰ আগৰ লক্ষণ (PMS) প্ৰতিৰোধ হয়।

৮. ৰক্তহীনতা প্ৰতিৰোধ কৰে (Prevents Anaemia)

গুৰত লো (Iron) আৰু ফলেট (Foliate) থাকে যি লোহিত ৰক্ত কণিকাৰ  স্বাভাৱিক স্তৰ বজাই ৰখাতো নিশ্চিত কৰি  ৰক্তহীনতা প্ৰতিৰোধ কৰাত সহায় কৰে। এইটো গৰ্ভৱতী মহিলাৰ বাবেও বিশেষভাৱে উপকাৰী। ই নিশ্চিত কৰে যে লোহিত ৰক্ত কণিকাৰ স্বাভাৱিক স্তৰ বজাই ৰখা হয়। তদুপৰি ই শৰীৰক তাৎক্ষণিক শক্তি প্ৰদান কৰে।

৯. অন্ত্ৰৰ স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰে (Boost Intestinal health)

গুৰে ইয়াৰ উচ্চ মেগনেছিয়াম (Magnesium)ৰ পৰিমাণৰ বাবে অন্ত্ৰৰ শক্তিও বৃদ্ধি কৰে। প্ৰতি ১০ গ্ৰাম গুৰত  ১৬ মিলি গ্ৰাম মেগনেছিয়াম (Magnesium) নিহিত হৈ থাকে যি হৈছে এই খনিজ পদাৰ্থবিধৰ  দৈনিক শাৰীৰিক প্ৰয়োজনীয়তাৰ ৪%।

১০. পাকস্থলী ঠাণ্ডা কৰে (Cools the stomach)

গুৰে শৰীৰৰ স্বাভাৱিক তাপমাত্ৰা বজাই ৰখাত সহায় কৰে যিয়ে পেট ঠাণ্ডা ৰখাত সহায় কৰে। বিশেষজ্ঞ সকলে ঠাণ্ডা হ’বলৈ গ্ৰীষ্ম মাহবোৰত  বৰফৰ ঠাণ্ডা পানীত তৈয়াৰ হোৱা গুৰৰ চৰবত খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে।

১১.ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰণ কৰে (Controls Blood pressure)

গুৰত পটেছিয়াম (Potassium) আৰু ছডিয়াম (Sodium) থাকে যি শৰীৰত এচিডৰ স্তৰৰ ভাৰসা্ম্যতা বজাই ৰখাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। ই নিশ্চিত কৰে যে ৰক্তচাপৰ স্বাভাৱিক স্তৰ সঠিকভাৱে বজাই ৰখা হয়।

১২. শ্বাস – প্ৰশ্বাসৰ সমস্যা প্ৰতিহিত কৰে (Prevents Respiratory Problems)

নিয়মীয়াকৈ গুৰ সেৱন কৰিলে বহুতো শ্বাস – প্ৰশ্বাসৰ সমস্যা যেনে হাপানি (Asthma), ব্ৰংকাইটিছ (Bronchitis) আদি প্ৰতিৰোধ কৰিব পাৰে। বিশেষজ্ঞসকলে শ্বাস তন্ত্ৰৰ বাবে আশ্চৰ্য্যকৰ লাভালাভ আৰ্জিবলৈ তেলৰ সৈতে গুৰ খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে।

১৩.গাঁঠিৰ বিষৰ পৰা সকাহ দিয়ে (Relieves joint pain)

যদি আপুনি আপোনাৰ গাঁঠিৰ বিষত ভোগে, গুৰ খোৱাটোৱে আপোনাক প্ৰয়োজনীয় সকাহ প্ৰদান কৰিব পাৰে বুলি Sukhda Hospital ৰ Dr. Manoj k.Ahuja য়ে কৈছিল। গাঁঠিৰ বিষ হ্ৰাস কৰিবলৈ ইয়াক আদাৰ টুকুৰাৰ সৈতে খাব পাৰে, বা হাড় শক্তিশালী কৰিবলৈ প্ৰতিদিনে এগিলাচ গাখীৰৰ সৈতে গুৰ খাব পাৰে, এনেদৰে গাঁঠি আৰু হাড়ৰ সমস্যা যেনে – বাত বিষ (Arthritis) প্রতিহিত কৰিব পাৰে।

১৪. ওজন হ্ৰাস (Weight loss)

ওজন হ্ৰাস কৰাত গুৰ বিশেষভাৱে কাৰ্যকৰী। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে গুৰ হৈছে পটেছিয়ামৰ এক সমৃদ্ধ উৎস, যি হৈছে এক খনিজ যি Electrolytes ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাৰ লগতে Electrolytes পেশী নিৰ্মাণ আৰু বিপাক বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। এই কাৰক বোৰে কাৰ্যকৰীভাবে ওজন হ্ৰাস কৰাত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। সেয়হে শৰীৰৰ অবাঞ্চিত ওজন হ্ৰাস কৰিবলৈ আহাৰত গুৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগে।

১৫. শক্তিৰ ভাল উৎস (Good source of energy)

চেনী হৈছে এক সৰল কাৰ্বোহাইড্ৰেট যি তৎক্ষণাৎ তেজৰ প্ৰবাহত শোষিত হয় আৰু তাৎক্ষণিক শক্তি প্ৰদান কৰে আনহাতে গুৰ হৈছে এক জটিল কাৰ্বোহাইড্ৰেত যি শৰীৰক ক্ৰমান্বয়ে আৰু দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে শক্তি প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ তৎক্ষণাৎ বৃদ্ধি নহয়। ই শৰীৰৰ ভাগৰ আৰু দুৰ্বলতা প্ৰতিহিত কৰাত সহায় কৰে। অৱশ্যে সীমিত পৰিমাণত গুৰ সেৱন কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হৈ 

গুৰৰ ব্যৱহাৰ | Uses of Jaggery

গুৰ ক আমি বিভিন্নধৰণে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰো। গুৰৰ সৰু টুকুৰা আমি প্ৰতিদিনে নিয়মীয়াকৈ ব্যৱহাৰ খাব পাৰো। গুৰেৰে তৈয়াৰী বিভিন্ন ধৰণৰ মিঠাই, চৰবত, চকলেট, কেণ্ডী, আদি আমি খাবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰো। গাখীৰ, ঘিওঁ, আদা, দৈ, গৰম পানী আদিৰ সৈতে গুৰ সেৱন কৰিব পাৰি আৰু বিভিন্ন ৰন্ধন প্ৰণালীত গুৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।  ইয়াক পৰম্পৰাগত সুৰা যুক্ত পনীয় যেনে পাম ৱাইন তৈয়াৰ কৰিবৰ বাবেও গুৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। বিভিন্ন ধৰণৰ শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে আমি গুৰক বিভিন্ন ধৰণে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰো।

গুৰৰ অপকাৰীতা | Side effects of Jaggery

  গুৰৰ  বহু উপকাৰিতা সমূহৰ লগতে কিছু অপকাৰীতা লক্ষ্য কৰা যায়। সেই সমূহ হ’ল- 

  • দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে উচ্চ পৰিমানৰ গুৰ সেৱন কৰিলে ওজন বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।
  • যদি সীমিত পৰিমাণ গুৰ সেৱন কৰা নহয় ইয়াৰ ফলত ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।
  • দীঘলয়া সময়ৰ বাবে গুৰ সেৱন কৰাৰ ফলত অন্ত্ৰৰ পলুৰ সংক্ৰমণ আৰু পৰিজীৱী সংক্ৰমণ হ’ব পাৰে।

অৱশ্য যিকোনো সামগ্ৰী অত্যাধিক ব্যৱহাৰ কৰা অনুচিত। সেইদৰে গুৰৰ উপকাৰিতা আৰু অপকাৰিতা সমূহলৈ লক্ষ্য কৰি ইয়াক নিয়মীয়াকৈ সঠিক মাত্ৰাত ব্যৱহাৰ কৰা উচিত। ৰোগ প্ৰতিৰোধৰ ক্ষেত্ৰত ই বিশেষ উপকাৰী যদিও ইয়াক ৰোগ প্ৰতিৰোধৰ বাবে  ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱা উচিত।

সামৰণি | Conclusion

উক্ত প্ৰৱন্ধটিত দ্বাৰা আপোনালোকে নিশ্চয় গুৰ সম্যক পৰিচয় পালে। ইয়াৰ প্ৰকাৰ, মুখ্য উপাদান, উপকাৰ, ব্যৱহাৰ, অপকাৰ তথা অনান্য গুণাগুণৰ বিষয়ে জানিবলৈ পালে। আশা কৰো উক্ত প্ৰৱন্ধটিত উল্লেখ থকা তথ্য সমূহে আপোনালোকক বিভিন্ন সমস্যাত ভিন্ন ধৰণে উপকৃত কৰিব। ধন্যবাদ!

Read also: Health Benefits of Black Tea | কʼলা চাহৰ উপকাৰিতা

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top