Environmental Pollution Preventing: Role of Law Essay in Assamese | পৰিৱেশ প্ৰদূষণ ৰোধত আইনৰ ভূমিকা ৰচনা 

জৈৱ বৈচিত্ৰ্য সংৰক্ষণ কৰা, আৰু পৃথিৱীৰ স্থিৰতা নিশ্চিত কৰাৰ বাবে পৰিৱেশ প্ৰদূষণ (Environmental Pollution) প্ৰতিৰোধ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। প্ৰদূষণ, ইয়াৰ বিভিন্ন ৰূপত- বায়ু, পানী, মাটি আৰু শব্দ- পৰিৱেশ তন্ত্ৰ আৰু মানুহৰ কল্যাণৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ বিপদাশংকা সৃষ্টি কৰে। পৰিৱেশ প্ৰদূষণ বিশ্বজুৰি এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয় হৈ পৰিছে, যাৰ বাবে পৰিৱেশ আৰু জনস্বাস্থ্য সুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে ব্যাপক ব্যৱস্থাৰ প্ৰয়োজন। পৰিৱেশ প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধত আইনৰ ভূমিকা গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিয়নো আইনী অৱগাঁথনি পৰিৱেশক ক্ষতিকাৰক কাৰ্যকলাপৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় নিৰ্দেশনা আৰু নিয়মাৱলী স্থাপন কৰে। নিয়মাৱলী স্থাপন কৰি, মানদণ্ড প্ৰয়োগ কৰি, আৰু বহনক্ষম পদ্ধতিৰ প্ৰচাৰ কৰি প্ৰদূষণৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰাত আইনে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। বায়ু আৰু পানীৰ মানদণ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰি, বিপদজনক পদাৰ্থ নিয়ন্ত্ৰণ কৰি, আৰু বহনক্ষম পদ্ধতিৰ প্ৰচাৰ কৰি, এই আইনবোৰে প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ কৰাত আৰু পৰিৱেশ তন্ত্ৰ সংৰক্ষণ কৰাত সহায় কৰে। তদুপৰি, আইনী প্ৰণালীয়ে প্ৰৱৰ্তন আৰু দায়বদ্ধতাৰ পথ প্ৰদান কৰে, যাতে ব্যক্তি আৰু নিগমবোৰে পাৰিপাৰ্শ্বিক নিয়মাৱলী পালন কৰে। এনেদৰে, এই আইনে পৰিৱেশ প্ৰদূষণৰ (Environmental Pollution) বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আৰু এক স্বাস্থ্যকৰ, অধিক বহনক্ষম ভৱিষ্যতৰ প্ৰচাৰৰ বাবে বিশ্বব্যাপী প্ৰচেষ্টাত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সঁজুলি হিচাপে কাম কৰে।

he Role of Law in Preventing Environmental Pollution Essay in Assamese | পৰিৱেশ প্ৰদূষণ ৰোধত আইনৰ ভূমিকা ৰচনা 

পৰিৱেশ আইনৰ ভেটি | The Foundation of Environmental Law

Join Telegram channel

Table of Contents

পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন প্ৰাকৃতিক সম্পদৰ স্থিৰতা, সংৰক্ষণ আৰু সুৰক্ষাৰ মৌলিক নীতিৰ ওপৰত নিৰ্মাণ কৰা হয়। ইয়াৰ শিপাবোৰ পৰিৱেশৰ অন্তৰ্নিহিত মূল্যৰ স্বীকৃতি আৰু পাৰিপাৰ্শ্বিক সংৰক্ষণৰ সৈতে মানৱ কাৰ্যকলাপৰ ভাৰসাম্য ৰখাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ পৰা উলিয়াব পাৰি। পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনৰ কেন্দ্ৰীয় হৈছে মুখ্য ধাৰণা যেনে সাৱধানতা মূলক নীতি, যি পৰিৱেশৰ ক্ষতিৰ সন্মুখীন হৈ প্ৰতিৰোধমূলক পদক্ষেপ লোৱাৰ বাবে ওকালতি কৰে, আৰু প্ৰদূষণকাৰীয়ে নীতি পৰিশোধ কৰে, যি প্ৰদূষণৰ বাবে দায়বদ্ধ লোকসকলক ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ বাবে দায়বদ্ধ কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনত প্ৰদূষণ নিয়ন্ত্ৰণ, প্ৰাকৃতিক সম্পদ নিয়ন্ত্ৰণ, আৰু জৈৱ বৈচিত্ৰ্য সংৰক্ষণৰ লক্ষ্যৰে বিভিন্ন নিয়ম আৰু আইন অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। সময়ৰ লগে লগে, পৰিৱেশৰ অৱক্ষয়ৰ দ্বাৰা উদ্ভৱ হোৱা জটিল আৰু পাৰস্পৰিক সম্পৰ্কিত প্ৰত্যাহ্বানৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ আন্তৰ্জাতিক চুক্তি, ৰাষ্ট্ৰীয় আইন আৰু স্থানীয় অধ্যাদেশ বিকশিত হৈছে, যি ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে এক বহনক্ষম আৰু স্বাস্থ্যৱান গ্ৰহ গঢ়ি তোলাৰ বাবে এক বৰ্ধিত বিশ্বব্যাপী প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰতিফলিত কৰে। 

ভাৰতবৰ্ষৰ মুখ্য পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন | Key Environmental Legislation in India 

ভাৰতে বিভিন্ন পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যা সমাধানৰ বাবে পৰিৱেশ আইনৰ কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ প্ৰণয়ন কৰিছে। ইয়াত কিছুমান আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ আছে:

১. পানী (প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ আৰু নিয়ন্ত্ৰণ) আইন (The Water (Prevention and Control of Pollution) Act, 1974)

এইটো ভাৰতৰ প্ৰথম মুখ্য পৰিৱেশ আইন আছিল। ইয়াৰ লক্ষ্য হৈছে কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্যিক উভয় স্তৰত প্ৰদূষণ নিয়ন্ত্ৰণ বোৰ্ড স্থাপন কৰি পানীৰ প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ আৰু নিয়ন্ত্ৰণ কৰা।

২. বায়ু (প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ আৰু নিয়ন্ত্ৰণ) আইন, (The Air (Prevention and Control of Pollution) Act, 1981)

এই আইনখনে প্ৰদূষণকাৰী ইন্ধন আৰু পদাৰ্থৰ ব্যৱহাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰি বায়ু প্ৰদূষণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব বিচাৰে। ই বাহন আৰু ঔদ্যোগিক কাৰখানাৰ পৰা নিৰ্গমনৰ মানদণ্ডও নিৰ্ধাৰণ কৰে।

৩. পৰিৱেশ সুৰক্ষা আইন, (The Environment Protection Act, 1986)

এই আইনখনে বিভিন্ন নিয়ামক সংস্থাৰ দ্বাৰা কাৰ্যকলাপৰ সমন্বয় আৰু পাৰিপাৰ্শ্বিক বিপদৰ প্ৰতি সঁহাৰি প্ৰদান কৰাৰ বাবে এক পৰিকাঠামো প্ৰদান কৰে। ই কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক পৰিৱেশ সুৰক্ষিত আৰু উন্নত কৰিবলৈ আৰু মানুহ, অন্যান্য জীৱিত প্ৰাণী, উদ্ভিদ আৰু সম্পত্তিৰ বিপদ প্ৰতিহত কৰিবলৈ ক্ষমতা প্ৰদান কৰে।

৪. বন সংৰক্ষণ আইন (The Forest Conservation Act, 1980)

এই আইনৰ উদ্দেশ্য হৈছে বনসংৰক্ষণ কৰা আৰু বনধ্বংস নিয়ন্ত্ৰণ কৰা। ই কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ আগতীয়া অনুমোদন অবিহনে অ-বনাঞ্চলৰ বাবে বনভূমিৰ ব্যৱহাৰ সীমিত কৰে।

৫. বন্যপ্ৰাণী সুৰক্ষা আইন (The Wildlife Protection Act, 1972)

এই আইনে দেশৰ পাৰিপাৰ্শ্বিক আৰু পাৰিপাৰ্শ্বিক সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰাৰ লক্ষ্যৰে বন্য জন্তু, চৰাই আৰু উদ্ভিদৰ সুৰক্ষা প্ৰদান কৰে।

ই ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যান আৰু বন্যপ্ৰাণী অভয়াৰণ্যৰ দৰে সুৰক্ষিত অঞ্চল স্থাপন কৰে।

৬. ৰাষ্ট্ৰীয় সেউজ ন্যায়াধিকৰণ আইন (The National Green Tribunal Act, 2010)

এই আইনৰ ফলত পৰিৱেশ সুৰক্ষা আৰু বন আৰু অন্যান্য প্ৰাকৃতিক সম্পদ সংৰক্ষণ সম্পৰ্কীয় গোচৰসমূহৰ কাৰ্যকৰী আৰু দ্ৰুত নিষ্পত্তিৰ বাবে The National Green Tribunal (NGT) আইন স্থাপন কৰা হয়। NGT-য়ে পানী আইন, বায়ু আইন, আৰু পৰিৱেশ সুৰক্ষা আইনৰ দৰে পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনৰ সৈতে জড়িত গোচৰবোৰ চম্ভালে।

৭. জৈৱিক বৈচিত্ৰ্য আইন (The Biological Diversity Act, 2002)

এই আইনৰ উদ্দেশ্য হৈছে জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ সংৰক্ষণ আৰু বহনক্ষম ব্যৱহাৰক প্ৰচাৰ কৰা। ই আনুবংশিক সম্পদৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ আৰু সেইবোৰৰ ব্যৱহাৰৰ পৰা উদ্ভৱ হোৱা লাভালাভৰ  ন্যায়সঙ্গত ভাগ-বতৰা সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰো সমাধান কৰে।

৮. ৰাজহুৱা দায়বদ্ধতা বীমা অধিনিয়ম (The Public Liability Insurance Act, 1991)

এই আইনে বিপদজনক পদাৰ্থ ৰক্ষা কৰোঁতে সংঘটিত দুৰ্ঘটনাৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকসকলক তাৎক্ষণিক সকাহ প্ৰদান কৰাৰ উদ্দেশ্যে ৰাজহুৱা দায়বদ্ধতা বীমা প্ৰদান কৰে। এই আইনসমূহে ভাৰতৰ বিভিন্ন পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাসমাধানৰ বাবে সামূহিকভাৱে এক বিস্তৃত অৱগাঁথনি গঠন কৰে।

একেলগে, এই প্ৰণালীবোৰৰ লক্ষ্য হৈছে পৰিৱেশৰ স্থিৰতাৰ সৈতে বিকাশৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ভাৰসাম্য ৰখা, ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে এক স্বাস্থ্যকৰ পৰিস্থিতিতন্ত্ৰ নিশ্চিত কৰা।

প্ৰৱৰ্তন আৰু অনুপালন | Enforcement and Compliance

ভাৰতত, প্ৰৱৰ্তন আৰু অনুপালনৰ জৰিয়তে পৰিৱেশ প্ৰদূষণ (Environmental Pollution) প্ৰতিৰোধ কৰাত এক বহুমুখী দৃষ্টিভংগী অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। কেন্দ্ৰীয় প্ৰদূষণ নিয়ন্ত্ৰণ ব’ৰ্ড Central Pollution Control Board (CPCB) আৰু ৰাজ্যিক প্ৰদূষণ নিয়ন্ত্ৰণ বোৰ্ডৰ State Pollution Control Boards (SPCBs) দৰে নিয়ামক সংস্থাই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। এই সমূহে পৰিৱেশ সুৰক্ষা আইন, বায়ু আইন, আৰু পানী আইনৰ দৰে পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন ৰূপায়ণ আৰু নিৰীক্ষণ কৰে। নিয়মীয়া পৰিদৰ্শন, অনুপালন নকৰাৰ বাবে কঠোৰ জৰিমনা, আৰু জনসজাগতা অভিযান হৈছে অত্যাৱশ্যকীয় ৰণনীতি।

প্ৰযুক্তিগত হস্তক্ষেপ, যেনে বাস্তৱ-সময়নিৰীক্ষণ প্ৰণালীয়ে প্ৰদূষণৰ স্তৰ অনুসৰণ কৰাত আৰু উলংঘনকাৰীসকলক চিনাক্ত কৰাত সহায় কৰে। পৰিষ্কাৰ প্ৰযুক্তি আৰু বহনক্ষম পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰিবলৈ উদ্যোগসমূহৰ সৈতে সহযোগিতাক উৎসাহিত কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও, সংৰক্ষণ প্ৰচেষ্টাত স্থানীয় সম্প্ৰদায়ক অন্তৰ্ভুক্ত কৰিলে তৃণমূল পৰ্যায়ৰ অংশগ্ৰহণ আৰু দায়বদ্ধতা নিশ্চিত হয়। বিশেষ পাৰিপাৰ্শ্বিক আদালতকে ধৰি কাৰ্যকৰী ন্যায়িক প্ৰণালীয়ে বিবাদৰ দ্ৰুত সমাধান আৰু নিয়মাৱলী প্ৰৱৰ্তনত সহায় কৰে। অংশীদাৰসকলৰ বাবে নিৰন্তৰ শিক্ষা আৰু ক্ষমতা নিৰ্মাণৰ পদক্ষেপে অনুপালন অধিক বৃদ্ধি কৰে, যি ভাৰতত এক পৰিষ্কাৰ, স্বাস্থ্যকৰ পৰিৱেশত অৰিহণা যোগায়।

পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন ৰূপায়ণত প্ৰত্যাহ্বান | Challenges in Implementing Environmental Laws

  • দুৰ্বল প্ৰৱৰ্তন (Weak Enforcement): যদিও ভাৰতৰ শক্তিশালী পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন আছে, অপৰ্যাপ্ত সম্পদ, দুৰ্নীতি আৰু ৰাজনৈতিক ইচ্ছাশক্তিৰ অভাৱৰ বাবে প্ৰৱৰ্তন প্ৰায়ে দুৰ্বল হয়।
  • সম্পদৰ সীমাবদ্ধতা (Resource Constraints): নিয়ন্ত্ৰক সংস্থাবোৰৰ প্ৰায়ে কাৰ্যকৰীভাৱে নিৰীক্ষণ আৰু অনুপালন বলবৎ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পুঁজি, জনশক্তি আৰু প্ৰযুক্তিগত সম্পদৰ অভাৱ হয়।
  • জটিল আমোলাতন্ত্ৰ (Complex Bureaucracy): ভাৰতত আমোলাতান্ত্ৰিক প্ৰক্ৰিয়া জটিল আৰু লেহেম হ’ব পাৰে, সময়মতে পদক্ষেপ লোৱা আৰু পাৰিপাৰ্শ্বিক নিয়মাৱলী ৰূপায়ণত বাধা দিব পাৰে।
  • অৰ্থনৈতিক বিকাশ অথবা পৰিৱেশ সুৰক্ষা (Economic Development vs. Environmental Protection): পৰিৱেশ সুৰক্ষাৰ সৈতে অৰ্থনৈতিক বিকাশৰ ভাৰসাম্য ৰখাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক। ঔদ্যোগিক আৰু উন্নয়নমূলক কাৰ্যকলাপবোৰে প্ৰায়ে পাৰিপাৰ্শ্বিক উদ্বেগতকৈ প্ৰাধান্য পায়।
  • জনসজাগতা আৰু অংশগ্ৰহণ (Public Awareness and Participation): প্ৰায়ে সীমিত জনসজাগতা আৰু পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাত অংশগ্ৰহণ থাকে, যি আইনৰ কঠোৰ প্ৰৱৰ্তনৰ দাবী দুৰ্বল কৰিব পাৰে।
  • ন্যায়িক বিলম্ব (Judicial Delays): পাৰিপাৰ্শ্বিক মোকৰ্দমা দীঘলীয়া হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত গোচৰৰ নিষ্পত্তি আৰু সংশোধনমূলক ব্যৱস্থা ৰূপায়ণত পলম হ’ব পাৰে।
  • সমন্বয়ৰ অভাৱ (Lack of Coordination): বিভিন্ন চৰকাৰী বিভাগ আৰু সংস্থাৰ মাজত দুৰ্বল সমন্বয়ৰ ফলত খণ্ডিত প্ৰচেষ্টা আৰু অদক্ষতা হ’ব পাৰে।
  • ৰাজনৈতিক প্ৰভাৱ (Political Influence): শক্তিশালী উদ্যোগ আৰু অংশীদাৰসকলৰ ৰাজনৈতিক চাপ আৰু প্ৰভাৱই পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনৰ কঠোৰ প্ৰৱৰ্তনত বাধা দিব পাৰে।
  • ডাটাৰ অভাৱ (Data Deficiency): সঠিক আৰু বিস্তৃত পাৰিপাৰ্শ্বিক তথ্যৰ প্ৰায়ে অভাৱ হয়, যাৰ ফলত পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাবোৰ কাৰ্যকৰীভাৱে মূল্যাঙ্কন আৰু সমাধান কৰা কঠিন হৈ পৰে।
  • গ্ৰাম্য অথবা  নগৰীয় বিভাজন (Rural vs. Urban Divide): গ্ৰাম্য আৰু নগৰঅঞ্চলৰ মাজত কাৰ্যকৰীকৰণৰ প্ৰত্যাহ্বান যথেষ্ট পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে, আন্তঃগাঁথনি আৰু সজাগতাৰ অভাৱৰ বাবে গ্ৰাম্য অঞ্চলবোৰে প্ৰায়ে অধিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়।

পৰিৱেশ আইনৰ ভৱিষ্যতৰ নিৰ্দেশনা | Future Directions in Environmental Law

ভাৰতত পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনৰ ভৱিষ্যতৰ নিৰ্দেশনাবোৰে কঠোৰ প্ৰৱৰ্তন, বৰ্ধিত নিয়ামক অৱগাঁথনি আৰু অধিক সম্প্ৰদায়ৰ অংশগ্ৰহণৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব বুলি আশা কৰা হৈছে। বায়ু আৰু পানী প্ৰদূষণ, বনধ্বংস, আৰু জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ দৰে বৰ্ধিত পাৰিপাৰ্শ্বিক প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে, শক্তিশালী আইনী প্ৰণালীৰ প্ৰয়োজনীয়তা আগতকৈ অধিক জৰুৰী। চৰকাৰে উলংঘনৰ বাবে অধিক কঠোৰ নিয়ম আৰু জৰিমনা প্ৰৱৰ্তন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, ৰিম’ট চেঞ্চিং আৰু ডাটা এনালিটিক্সৰ দৰে প্ৰযুক্তিগত উন্নতিৰ জৰিয়তে অনুপালন নিশ্চিত কৰা। বহনক্ষম উন্নয়নৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিলে নৱীকৰণযোগ্য শক্তি, আৱৰ্জনা ব্যৱস্থাপনা আৰু জৈৱ বৈচিত্ৰ্য সংৰক্ষণৰ বাবে নীতি প্ৰণয়ন কৰা হ’ব। আইনী সংস্কাৰে থলুৱা সম্প্ৰদায়ৰ অধিকাৰ আৰু সংৰক্ষণৰ প্ৰচেষ্টাত তেওঁলোকৰ জড়িতহোৱাকো অগ্ৰাধিকাৰ দিব পাৰে। ৰাজহুৱা স্বাৰ্থৰ মোকৰ্দমা এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সঁজুলি হৈ থাকিব, যাৰ দ্বাৰা নাগৰিকসকলক উদ্যোগ আৰু কৰ্তৃপক্ষক জবাবদিহি কৰিবলৈ সক্ষম কৰা হ’ব। ইয়াৰ উপৰিও, বিশ্বব্যাপী পাৰিপাৰ্শ্বিক প্ৰতিশ্ৰুতি আৰু জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ মোকাবিলা কৰাৰ জৰুৰী প্ৰয়োজনীয়তাৰ দ্বাৰা পৰিচালিত জলবায়ু মোকৰ্দমা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চৰকাৰ, বেচৰকাৰী সংগঠন আৰু ব্যক্তিগত খণ্ডৰ মাজত সহযোগিতামূলক প্ৰচেষ্টা এক সামগ্ৰিক আৰু কাৰ্যকৰী পাৰিপাৰ্শ্বিক শাসন পৰিকাঠামো গঢ়ি তোলাত গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। পাৰিপাৰ্শ্বিক সমস্যাৰ ওপৰত সজাগতা আৰু শিক্ষা বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে পৰিৱেশগত সিদ্ধান্ত লোৱা প্ৰক্ৰিয়াত স্বচ্ছতা আৰু দায়বদ্ধতাৰ দাবীও বৃদ্ধি পাব।

উপসংসাৰ | Conclusion 

শেষত, ভাৰতত পৰিৱেশ প্ৰদূষণ (Environmental Pollution) প্ৰতিৰোধত আইনৰ ভূমিকা গুৰুত্বপূৰ্ণ। পৰিৱেশ সুৰক্ষা আইন (Environment Protection Act) , বায়ু (প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ আৰু নিয়ন্ত্ৰণ) The Air (Prevention and Control of Pollution) আইন, আৰু ন্যায়পালিকাৰ সক্ৰিয় স্থিতিৰ লগতে পানী (প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ আৰু নিয়ন্ত্ৰণ) The Water (Prevention and Control of Pollution) Act, আইনৰ দৰে আইনে দেশৰ পৰিৱেশ নিয়ন্ত্ৰক পৰিকাঠামোৰ মেৰুদণ্ড গঠন কৰে। এই আইনী ব্যৱস্থাবোৰৰ স্বত্বেও, আমোলাতান্ত্ৰিক অদক্ষতা আৰু জনসজাগতাৰ অভাৱৰ বাবে প্ৰৱৰ্তন এক প্ৰত্যাহ্বান হৈ আছে। বহনক্ষম পৰিৱেশ সুৰক্ষা প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে আইনী প্ৰতিষ্ঠানবোৰ শক্তিশালী কৰা, কঠোৰ প্ৰৱৰ্তন নিশ্চিত কৰা, আৰু সম্প্ৰদায়ৰ অংশগ্ৰহণবৃদ্ধি কৰা টো অত্যাৱশ্যকীয়। ৰাজহুৱা শিক্ষা আৰু প্ৰযুক্তিগত উন্নতিৰ সৈতে আইনী ব্যৱস্থাসমূহ একত্ৰিত কৰি ভাৰতে ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ বাবে এক পৰিষ্কাৰ, স্বাস্থ্যকৰ পৰিৱেশৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিব পাৰে। 

FAQ 

১. পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন কি?

উত্তৰ: পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনে আইন, নিয়ম, চুক্তি আৰু উমৈহতীয়া আইনৰ এক সংস্থাক বুজায় যি মানুহে তেওঁলোকৰ পৰিৱেশৰ সৈতে কেনেদৰে আদান-প্ৰদান কৰে তাক নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনৰ লক্ষ্য হৈছে পৰিৱেশক ক্ষতিৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰা আৰু প্ৰাকৃতিক সম্পদৰ ওপৰত মানৱ কাৰ্যকলাপৰ প্ৰভাৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰা।

২. পৰিৱেশ আইন কিয় গুৰুত্বপূৰ্ণ?

উত্তৰ: পাৰিপাৰ্শ্বিক আইন গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো ই পৰিৱেশৰ অৱক্ষয় প্ৰতিৰোধ কৰাত, স্থিৰতা বৃদ্ধি কৰাত, ৰাজহুৱা স্বাস্থ্য সুৰক্ষিত কৰাত, আৰু প্ৰাকৃতিক সম্পদবোৰ দায়িত্বশীল আৰু নিৰপেক্ষভাৱে ব্যৱহাৰ কৰাটো নিশ্চিত কৰাত সহায় কৰে।

৩. পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনে প্ৰদূষণ কেনেদৰে প্ৰতিৰোধ কৰে?

উত্তৰ: পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনে বায়ু, পানী আৰু মাটিত এৰি দিব পৰা প্ৰদূষকৰ পৰিমাণৰ সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰি প্ৰদূষণ প্ৰতিৰোধ কৰে। তেওঁলোকে উদ্যোগবোৰক নিৰ্দিষ্ট পদ্ধতি অনুসৰণ কৰাৰ প্ৰয়োজন যি পৰিৱেশৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰে আৰু অনুপালন নকৰাৰ বাবে জৰিমনা আদেশ দিয়ে।

৪.পাৰিপাৰ্শ্বিক আইনত জনসাধাৰণৰ অংশগ্ৰহণৰ ভূমিকা কি?

উত্তৰ: পৰিৱেশ আইনত জনসাধাৰণৰ অংশগ্ৰহণ গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো ই স্বচ্ছতা আৰু দায়বদ্ধতা নিশ্চিত কৰে। নাগৰিকসকলে ৰাজহুৱা শুনানিত অংশগ্ৰহণ কৰি, প্ৰস্তাৱিত নিয়মাৱলীৰ ওপৰত মন্তব্য দাখিল কৰি, আৰু তেওঁলোকৰ স্থানীয় পৰিৱেশ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ সামূহিক সক্ৰিয়তাত জড়িত হৈ অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

৫. National Green Tribunal (NGT) কি?

উত্তৰ: ২০১০ চনত স্থাপিত ৰাষ্ট্ৰীয় সেউজ ন্যায়াধিকৰণ National Green Tribunal (NGT)  হৈছে পৰিৱেশ সুৰক্ষা আৰু বন আৰু অন্যান্য প্ৰাকৃতিক সম্পদ সংৰক্ষণ সম্পৰ্কীয় গোচৰবোৰ দ্ৰুততাৰে নিষ্পত্তি কৰাৰ বাবে এক বিশেষ সংস্থা। ই পৰিৱেশ সম্পৰ্কীয় আইনী অধিকাৰৰ কাৰ্যকৰী প্ৰৱৰ্তন নিশ্চিত কৰে

Read also: Internet: One of the means of communication Essay in Assamese | যোগাযোগৰ অন্যতম মাধ্যম ইণ্টাৰনেটৰ ৰচনা 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top